Krajči šípi koniec hokeja na Slovensku: Preboha, veď to nie je ebola! Matovič niečo vyhlási a jeho ľudia robia opak

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Reálne hrozí, že slovenská extraliga sa nezačne. Môžu za to sprísnené opatrenia vlády v boji s Covid-19

Od 1. októbra platia sprísnené opatrenia vlády na 100, resp. 50 ľudí v rámci interiérových podujatí. Každý človek s matematickými základmi si vie spočítať, že toto nariadenie je pre kluby likvidačné. Ak skutočne vstúpi do platnosti, Tipos extraliga sa hrať nezačne a hovorí sa o konci hokeja na Slovensku.

„Škrtnem dve formácie a budeme hrať na dve päťky. Fakt skvelé rozhodnutie. Takto pochovajú politici celý šport. Preboha, veď to nie je ebola. Neviem, či už máme tak dupať, aby sme spustili cunami. Škoda reči. Oni si idú svoje a šport im je ukradnutý," reagoval nahnevane manažér Slovana Maroš Krajči pre šport.sk.

„Principiálne nemá význam robiť šport. Aby som niečo robil, musím mať efekt. Nebudem vyrábať hokejistov pre reprezentáciu, lebo možno sa odohrajú majstrovstvá sveta. Rovno to zabaľme, odpíšme jednu generáciu hráčov a dajme sa dokopy znova o rok."

Pritom HC Slovanu konečne začínalo svitať po rokoch na lepšie časy. Klub kúpil nový majiteľ Rudolf Hrubý. Siedmy najbohatší Slovák hlásil veľké ambície a zmenu kultúry v klube. Slovan sa chcel stať suverénom na Slovensku a časom pomýšľať o návrate do KHL. Vďaka vládnym nariadeniam je reálne, že v tejto sezóne si belasí ani "neťuknú".

„Ani neviem, na akom základe reagujú sprísnenými podmienkami. Igor Matovič povedal, že sa budú sprísňovať podmienky, až keď bude tristo nakazených denne. Premiér niečo povie a jeho ľudia spravia opak. Neviem, komu veriť a čoho sa držať. Hazardujú so živobytím hráčov a funkcionárov. Každý klub to takto zabalí a čo budú hokejisti zrazu robiť?"

Pandémia koronavírusu predčasne ukončila uplynulú extraligovú sezónu, v ktorej sme nespoznali majstra, ani si neužili dramatické súboje play off. A zdá sa, že sprísnené vládne nariadenia neumožnia ani štart nového ročníka.