Krajči neodišiel dobrovoľne, tvrdí Sersen. A prezradil, čo sa nepáči novému vedeniu Slovana

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Michal Sersen je spojkou medzi kabínou a vedením. Prezradil, čo sa novému vedeniu v Slovane nepáči

Michal Sersen je telom aj dušou slovanista. V HC Slovan rozbiehal úspešnú hokejovú kariéru v mládežníckych kategóriách. Za belasých odohral štyri sezóny po návrate z kanadskej juniorskej QMJHL. V rokoch 2007 a 2008 sa v drese Slovana stal majstrom Slovenska. Za Slovan odohral sedem sezón v nadnárodnej KHL a kapitánom klubu bol v poslednej sezóne, v ktorej sa Slovan vrátil do extraligy.

Skúsený obranca je klubovou legendou a preto niet divu, že funguje ako akási spojka medzi kabínou a vedením. Riešil situáciu v čase meškajúcich výplat a teší sa na to, že napätie opadne po tom, čo klub kúpil nový majiteľ Rudolf Hrubý a sľúbil vyrovnanie záväzkov starého vedenia.

Sersen už s novými predstaviteľmi klubu debatoval a v rozhovore pre šport.sk prezradil, čo sa novému vedeniu na Slovane nepáči.

„Novému vedeniu sa nepáči, že klub nevychováva hráčov pre draft či reprezentantov, pritom tu hrajú mládežnícke tímy takmer vždy o tituly. Mladým hokejistom sa nedarí prechod medzi mužov. Odchovancov sa presadilo málo aj preto, lebo klub mal vždy najvyššie ambície a nedával toľko šancí mladým hokejistom. Ak sa zlepší výchova a juniori dostanú šancu, bude to pozitívne."

Pritom Slovan vstupoval do KHL s tým, že bude dávať prioritne šancu slovenským hokejistom a pomôže tak reprezentácii i slovenskému hokeju celkovo. Postupom času však od tohto zámeru celkom upustil. Navyše mladí hráči, ktorí vyrastali v Slovane nemali prakticky žiadnu šancu presadiť sa v A-mužstve pri nabitej konkurencii v KHL. Mnohí odchádzali inam a mnohí s hokejom skončili úplne. Čo je obrovská škoda aj pre celý slovenský hokej, pretože z nich potenciálne mohli vyrásť šikovní reprezentantí či hráči pre NHL. Len nedostali potrebnú šancu.

Sersen sa teší aj na obnovenie spolupráce so staronovým generálnym manažérom Marošom Krajčim, ktorý sa do klubu vracia po troch rokoch.

„Pošuškávalo sa to dlhšiu dobu. Maroš je človek na správnom mieste. Má množstvo skúseností. Odišiel za istých okolností, nie úplne dobrovoľne. Dostal novú príležitosť. Je cítiť, že sa teší na výzvu. Vždy robil pre Slovan maximum. Klub pre neho znamená veľa. Vážim si na ňom, že čo povedal, to splnil."