Krajči: Návrat Slovana do KHL možno po dvoch rokoch, v riešení slovenský reprezentačný center

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Maroš Krajči prezradil, že Slovan sa o dva roky potenciálne môže vrátiť do KHL. Priznal, že pracuje na získaní slovenského reprezentačného centra

Nový HC Slovan. Zmenil sa majiteľ klubu, opraty prevzal do rúk siedmy najbohatší Slovák podľa Forbes Rudolf Hrubý. Spoluzakladateľ spoločnosti Eset prilákal späť generálneho manažéra Maroša Krajčiho. Vracia sa aj klubová legenda Zdeno Cíger, ktorý bude pracovať pri mládeži.

Slovan oznámil už aj mená prvých posíl a skladba vynoveného belasého tímu vyzerá zaujímavo. Niekoľko postov zostáva otvorených a jedným z nich je pozícia kreatívneho centra. Krajči priznal, že v riešení sú zámorské posily, ale aj jeden reprezentačný slovenský center.

„Je pravda, že sa zaoberáme aj legionármi. Zatiaľ nechcem hovoriť, či ide o zámorské alebo európske posily, ale budú aj takí, aj takí. Konkrétne mená môžem povedať, až keď podpíšu zmluvu. Pracujeme však aj na jednom slovenskom centrovi, ktorý prešiel reprezentáciou Slovenska," priznal Krajči pre šport.sk.

Maroš Krajči sa netají tým, že sa mu páčilo účinkovanie Slovana v nadnárodnej KHL a pozitívnym vzťahom k Rusku. V dlhodobom horizonte nevylučuje návrat Slovana do KHL, podmieňuje to však hneď niekoľkými faktormi.

„V prvých dvoch rokoch to nevidím reálne. Pokiaľ budeme mať dostatok peňazí a dokážeme postaviť dva tímy, aby sme neuškodili extralige a bude vhodné prostredie v KHL, resp. nájdu sa globálni partneri, ktorí nám pomáhali aj predtým, tak sa možno znova otvorí aj táto otázka. Podmienkou však bude aj koniec pandémie, ktorá nepraje globálnym súťažiam. Stále to však bude veľký otáznik."

Krajči priznal aj zaujímavosť ohľadom rokovaní HC Slovan o potenciálnom vstupe do českej extraligy. Pre šport.sk priznal, že o vstupe belasých do českej súťaže rokoval asi trikrát a hneď na prvý pokus to takmer vyšlo.

„Prvýkrát to bolo veľmi nádejné, ale napokon to nedopadlo dobre. Hoci ich interné hlasovanie bolo tesné, mediálne dali von, že hlasovali 16 proti a jeden za. Šanca tam teda nebola, v opačnom prípade by sme už boli v ich lige."