Gagarinov pohár nezíska nikto, Koronavírus „odpískal" aj sezónu v KHL

v kategórii: Hokej 0

Bezpečnosť hráčov, fanúšikov, zamestnancov klubov a všetkých, čo sa podieľajú na organizácii zápasov sú pre organizátorov súťaže prvoradé.

, pre ktorý bolo ešte donedávna pozastavené play-off tejto nadnárodnej súťaže.

- žiadnemu tímu. Informoval o tom oficiálny web KHL.

Rozhodnutie konzultovali so všetkými

Vedenie KHL prijalo rozhodnutie po konzultácii so všetkými zainteresovanými stranami, pričom prioritou bolo zdravie a bezpečnosť hráčov, fanúšikov, zamestnancov klubov a všetkých, čo sa podieľajú na organizácii zápasov. Pôvodne Rusi pracovali aj s možnosťou, že by play-off dohrali v júni a júli.

.

Ukončiť sezónu žiadala aj tímy

adresovalo KHL žiadosť o predčasné ukončenie aktuálnej sezóny. To sa napokon aj udialo. Okrem toho by vznikli ťažkosti s návratom zahraničných hráčov na územie Ruska.

"Bohužiaľ, musíme sezónu ukončiť v predstihu. Toto rozhodnutie nebolo ľahké. Som si istý, že všetci fanúšikovia spolu s nami chceli vidieť pokračovanie súbojov o Gagarinov pohár. V tejto situácii je však oveľa dôležitejšie zdravie hráčov a ich blízkych, zamestnancov klubu a samozrejme fanúšikov. Veríme, že nikto nemá právo prevziať zodpovednosť za život a zdravie ľudí," povedal prezident KHL Alexej Morozov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.