Koniec hokeja na Liptove? Samotný primátor prišiel do kabíny a TOTO oznámil hráčom

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Koniec hokejovej bašty? Primátor Liptovského Mikuláša prišiel do kabíny a TOTO oznámil hráčom

Problém s prevodom licencie a kocúrkovo na Liptove. Liptovský Mikuláš, ktorý je tradičnou baštou slovenského hokeja a vychoval množstvo skvelých hráčov, má za sebou dva skontumované zápasy.

V prípade, že dnes nenastúpi vo Zvolene, bude vylúčený z extraligy.

Hráči sa stali rukojemníkmi kompetentných, ktorí sa nevedia dohodnúť na prevode licencie. Naposledy do Košíc vycestovali dokonca na vlastné náklady autami, napriek tomu sa zápas neuskutočnil, keďže absentovalo vedenie.

Najnovšie správy hovoria o tom, že Liptáci dnes vo Zvolene zápas odohrajú. A riadne dohrajú aj aktuálnu sezónu.

„Pevne veríme, že budeme hrať. V pondelok prišiel za nami do kabíny samotný primátor Blcháč a povedal, že súťaž sa odohrá pod mestom, teda hlavičkou MHK 32 Liptovský Mikuláš, ktorý má platnú licenciu od začiatku ročníka," prezradil kapitán Liptákov Rudolf Huna pre Nový Čas.

„Povedal aj to, že peniaze na dokončenie sezóny mesto má, takže konečne pozitívna správa, pretože už toho bolo veľa a my konečne chceme hrať hokej. Myslím si, že ďalšiu kontumáciu a vypadnutie zo súťaže si nechce nikto vziať na vlastné tričko," dodal.

Liptáci okrem naťahovačiek s prevodom licencie musia navyše hrať v exile, keďže ich domáci štadión prechádza rekonštrukciou.

Neľahká situácia a chýbajúca pohoda sa odráža aj na výkonoch a výsledkoch tímu. Liptovský Mikuláš v siedmich zápasoch tejto sezóny ešte nebodoval a je na samom chvoste tabuľky. Má však šťastie, že sa v tejto sezóne nevypadáva.

„Nálada v kabíne nebola ideálna, veď od februára sa vlastne rieši táto licencia a celé to negatívne vplýva na mladých chalanov. Už nech sa to vyrieši, my hráči máme zmluvy s mestom a chceme hrať hokej, to je naša robota," dodal mikulášsky kapitán.