Komentátor Gašpar nesúhlasí s udelením titulu pre Bystricu. V tomto to klub podľa neho naozaj prehnal

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Pavol Gašpar nesúhlasí s titulom pre Banskú Bystricu.

Udelenie titulu Banskej Bystrici bolo veľkou kauzou. Richard Lintner toto rozhodnutie bránil, aj keď sám priznal v podcaste Boris a Brambor, že titul udelený byť nemusel. Miroslav Šatan ako jediný z členov Ligovej rady hlasoval proti udeleniu titulu "baranom". Tvrdil, že pravidlo podľa ktorého sa rozhodlo, je zastarané a umožňuje dvojaký výklad. Tomáš Záborský vyhlásil, že celá Európa sa nám po tomto bezprecedentnom kroku smeje.

Faktom je, že žiadna iná súťaž, ktorá pre pandémiu koronavírusu ukončila predčasne sezónu, nedala titul do rúk tímu, ktorý viedol v základnej časti. Slovensko bolo v tomto smere skutočný unikát.

S udelením titulu Banskej Bystrici nesúhlasí ani renomovaný televízny komentátor Pavol Gašpar z RTVS.

„Vyzerá to tak, že legislatívne to bolo v poriadku. V tomto prípade však mohla a asi aj mala nad úzkoprsým pohľadom zvíťaziť výnimočnosť situácie. Pokiaľ by sa Ligová rada SZĽH rozhodla neudeliť titul, tak prevažná väčšina akcionárov Pro-Hokeja i celá hokejová verejnosť by na ňu pre tento verdikt neútočila. Osobne si myslím, že by to bolo lepšie riešenie. Keď si s odstupom času každý povie, že Banská Bystrica získala rekordné štyri tituly za sebou, všetkým hokejovým fanúšikom vyskočí kontrolka, aký bol ten štvrtý titul," vyhlásil pre šport.sk.

Bystričania si napriek tomu, že im titul doslova "padol do lona", rozhodnutie kompetentných náležite užili. To sa však mnohým nepáčilo. Dokonca by sa to dalo nazvať istou formou provokácie. Aj podľa Gašpara bola reakcia spod Urpína prehnaná.

„Určite áno, lebo napísať na sociálnu sieť oslavný status, zakončený majstrovským výkrikom ‚my sme majstri no a čooo’ sa mi zdalo naozaj prehnané. Aj samotný klub mohol lepšou krízovou komunikáciou zvrátiť vlnu ‚hejtu’, niekedy až nezaslúženého. Takto sa to na nich absolútne vyvalilo zo všetkých strán," myslí si Gašpar.