Klobúk dole! Ako jeden z mála zlatých chlapcov nešiel do prominentných funkcií, ale k mládeži

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Mohol sa hodiť do saka a vyberať z prominentných funkcií, ako jeden z mála zlatých chlapcov vyhrnie rukávy a ide robiť k mládeži.

Ján Lašák sa okamžite po ukončení aktívnej kariéry stal reprezentačným trénerom brankárov. Július Hudáček následne hovoril o tom, že sa mu to nezdá správne, pretože podľa neho je na to priskoro a po aktívnej kariére je potrebné pred tak významnou prácou zbierať skúsenosti napríklad pri mládeži.

Miroslav Šatan sa stal generálnym manažérom a následne sa dostal do funkcie prezidenta SZĽH.

Michal Handzuš však ide iným smerom. Ako jeden z mála zlatých chlapcov sa nevrhol do prominentnej funkcie, ale vysúka si rukávy a nebojí sa náročnej práce s mládežou, ktorá je potrebnejšia viac ako čokoľvek iné.

Mohol pritom zobrať funkciu asistenta reprezentačného trénera Craiga Ramsayho, ktorú si aj niekoľkokrát vyskúšal. Prípadne o niekoľko rokov ašpirovať na post hlavného trénera reprezentácie. Vybral si iný smer. Ťažší. Záslužnejší.

„Nepoznám v širokom okolí vhodnejšieho človeka, ktorý by mohol zvládnuť úlohu pri našej mládeži. Mal veľa iných možností ako sa uplatniť, ale vybral si prácu s mladými hokejistami. Vždy deklaroval, že ho zaujíma rozvoj banskobystrického mládežníckeho hokeja, z ktorého aj on vyšiel. Týmto potvrdil odhodlanie napĺňať svoje predsavzatie, aby v našom meste vyrastali ďalšie talenty," vyhlásil šéf banskobystrického hokeja Juraj Koval pre šport.sk.

43-ročný majster sveta aj víťaz Stanley Cupu má skúseností na rozdávanie. Z mládežníckeho hokeja v Banskej Bystrici sám vzišiel a teraz mu to vracia späť. Odovzdáva bohaté skúsenosti tam, kde sú najviac potrebné - mladým, začínajúcim hokejistom. A ktovie, možno že pod jeho rukami pod Urpínom vyrastá jeho nasledovník...