Kapitán Petrovický pomenoval, čo bude kľúčové v derby s Českom

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Kapitán dvadsiatky Rayen Petrovický: Toto bude kľúčové v derby s Českom

Kapitán slovenskej reprezentácie do 20 rokov obranca Rayen Petrovický pomenoval, čo bude kľúčové v derby zápase s Českom, ktorým otvoria mladíci pod vedením trénera Ivana Feneša juniorský šampionát.

„Venovali sme sa Čechom, pozreli si nejaké videá, ďalšie nás čakajú. Kľúčové budú presilovky. V prvom prípravnom súboji s Nemcami nám vyšli, proti Švajčiarom sme sa v nich trošku trápili. Ale pilujeme ich na tréningu a verím, že v zápase to bude cítiť," vyhlásil Petrovický pre hockeyslovakia.sk.

V príprave pred šampionátom slovenská reprezentácia porazila Nemecko po skvelom obrate a po zvrate siahala aj v zápase so Švajčiarskom. Nepomohlo ani sedem žŕdok a drvivá strelecká prevaha v tretej tretine, Slováci napokon tesne prehrali.

„Oba prípravné zápasy ukázali, že sme vynikajúci kolektív. S Nemcami sme sa skvele zocelili v tretej tretine a otočili zápas. Rovnako proti Švajčiarom. Chýbalo málo, aby sme vyrovnali a strhli duel na svoju stranu. Ukázali sme, že držíme spolu," vyzdvihol silu v kabíne kapitán Rayen Petrovický.

Petrovický prevzal kapitánske céčko v dvadsiatke po obrancovi Samuelovi Kňažkovi, ktorý sa do Edmontonu nedostal pre zranenie. Vie celkom presne, čo má ako kapitán tímu priniesť a aký má byť. „Chcem chlapcom pomôcť, motivovať ich, byť im oporou, keď sa nám nebude dariť. Verím, že budú s mojím prístupom spokojní," dodal Petrovický.