Kapitán Liptákov o boji s koronavírusom: Takýto to má priebeh u mňa!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Kapitán Liptovského Mikuláša prehovoril o boji s koronavírusom. Takto to prebieha u mňa!

Koronavírus zasiahol aj slovenskú Tipos extraligu. Jeden tím za druhým odchádza do karantény. Covid-19 šarapatí aj na Liptove. Po tom, čo sa začiatkom mesiaca objavil prvý pozitívny prípad v Liptovskom Mikuláši, išiel celý tím na pretestovanie.

„Následne sme celé mužstvo išli na pretestovanie a u viacerých bol výsledok pozitívny. Aj ja som z tých, čo som sa nakazil na COVID-19," hovoril kapitán Liptákov Rudolf Huna pre Nový Čas.

Niektorí pozitívne testovaní ľudia sú bez príznakov, niektorí majú príznaky mierne a niektorí ťažké. Štyridsaťročný skúsený útočník prezradil, aký priebeh malo ochorenie u neho.

„Stratil som na deň čuch a bol som trošku oslabený. Jeden deň ma aj strašne bolela hlava, ale inak to prebiehalo v pohode. Ani teploty som nemal."

Skúsený hokejista je stále v domácej karanténe, no už sa nevie dočkať, kedy opäť bude môcť vykorčuľovať na ľad a zapojiť sa do prípravy.

„Doktor mi povedal, že mám byť dva týždne doma. Ak by sa mi stav zhoršil, tak mám kontaktovať svojho lekára. Dúfam, že kontrolné testovanie, ktoré ma teraz čaká, dopadne negatívne a konečne budem môcť ísť na ľad, pretože mi hokej už chýba."

Dvojnásobný slovenský majster v uplynulej sezóne v drese Liptákov nazbieral 24 bodov v 45 stretnutiach.