Kanadský tréner Coolen: V Michalovciach chcem hrať hokej, ako Ramsay so Slovenskom

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Kanadský tréner Tom Coolen chce hrať v Michalovciach takým štýlom, ako jeho krajan Craig Ramsay v slovenskej reprezentácii.

Vedenie HK Dukla Michalovce sa rozhodlo vsadiť na zámorského trénera. Angažovalo preto 68-ročného Kanaďana Toma Coolena. V sezóne 2014-15 bol asistentom v tíme NHL Buffalo Sabres. Bol aj asistentom pri kanadskej, lotyšskej a poľskej reprezentácii. Práve v susednom Poľsku pôsobil naposledy - dva roky viedol Katovice a v uplynulej sezóne bol šéfom lavičky Osvienčimu.

Coolen sa teší na novú výzvu. V rozhovore pre hockeyslovakia.sk priznal, že chce hrať v Michalovciach podobným štýlom hry, ako jeho krajan Craig Ramsay pri slovenskej reprezentácii. „Som trochu ako Craig Ramsey. Nie som jeho kópia, ale plne súhlasím s jeho úmyslom preferovať moderný a útočný štýl spojený s výpadmi obrancov. Toto bude náš cieľ – využívať obrancov na oboch koncoch klziska. Nechcem od nich iba bránenie svojho pásma," netají kanadský odborník.

Ako Kanaďan berie inšpiráciu zo zámorskej NHL. V najlepšej lige sveta mu imponuje hra obrancu Colorada Avalanche Calea Makara.

„Môžeme sledovať, že obrancovia útočia oveľa viac, než kedykoľvek predtým. Hľadajú si pozície v útočnom pásme a prototypom tohto trendu je Cale Makar. Pre mňa je to momentálne možno najlepší obranca sveta a hrá presne ten hokej, aký sa mi páči. Toto budem chcieť od našich zadákov – veľkú podporu ofenzívy. A myslím si, že presne to vyžaduje vo vašej reprezentácii Craig," dodal Coolen.