Július Hudáček o svojej budúcnosti: V hre sú títo záujemcovia!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Brankár Július Hudáček prehovoril o svojej budúcnosti. V hre sú tieto alternatívy!

Július Hudáček očakáva príchod tretieho potomka na svet a preto chcel v týchto dňoch zostať na Slovensku s rodinou. Aj preto nemá ešte o svojej ďalšej hokejovej budúcnosti jasno. Odchytal pohárový zápas za Spišskú Novú Ves proti Zvolenu a nevylučuje, že pridá na Spiši aj ďalšie štarty.

V rozhovore pre Denník Šport prezradil viac o záujemcoch a potenciálnych alternatívach smerom k tejto sezóne.

„Stále je to všetko otvorené a zlom môže nastať aj zajtra. Môžem prezradiť, že po zranení Braňa Konráda prejavil o mňa veľký záujem Olomouc, ktorý však chcel, aby som podpísal zmluvu hneď. Z rodinných dôvodov to ale nešlo, a tak som Hanákom nemohol pomôcť.

Manželka má o desať dní termín pôrodu, takže najbližšie dva týždne budem určite doma. Potom neviem, čo sa udeje. Situácia sa môže zmeniť zo dňa na deň, z hodiny na hodinu. Som momentálne v kontakte s jedným klubom z KHL. Rieši sa to aktuálne na úrovni manažmentu, či ide podpisovať brankára, alebo nie."

V zákulisí sa špekuluje o tom, že o Hudáčka sa zaujíma ruský Jekaterinburg a švédsky Färjestad. Slovenský reprezentačný gólman potvrdil, že z Ruska aj Švédska má záujemcov.

„Nemôžem to potvrdiť, ani vyvrátiť. Môžem však potvrdiť, že som v kontakte s jedným klubom z Ruska a s jedným zo Švédska. Čo sa týka švédskeho klubu, tam by to pre dane bolo aktuálne až od 1. novembra. V prípade ruskej ponuky by to bolo hneď. Som doma a čakám. Priznám sa, že zatiaľ mi to vyhovuje tak, ako to je. Pripravujem sa každý deň s kondičným trénerom i s mužstvom Spišskej Novej Vsi.

Proti Zvolenu to tak môže byť môj prvý a zároveň i posledný zápas za Spišskú Novú Ves. No aj nemusí, ak zostanem doma do reprezentačnej pauzy. Všetko je otvorené. V hokejovom svete hráč nikdy nevie. Môže si niečo naplánovať, no na ďalší deň sa to zmení."