Jednoznačne Slovensko! Má jasno ruská legenda, na Dánsko boli sťažnosti

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Už dnes má padnúť verdikt, kde sa odohrajú MS 2021. Jednoznačne Slovensko, má jasno ruská legenda! Na Dánsko boli sťažnosti

Už dnes, t.j. v utorok 26. januára zasadá Rada IIHF a mali by sme sa dozvedieť, či Slovensko bude spoluorganizovať MS v hokeji 2021.

Po odobratí organizátorskej možnosti Bielorusku a odmietnutiu ponuky Litvy zostali v hre len tri možnosti: buď turnaj zorganizuje samotné Lotyšsko, alebo s organizáciou pomôže Slovensko či Dánsko.

Výhodou Slovenska je perfektne zvládnutá a bezproblémová organizácia MS 2019. Posledného šampionátu, ktorý sa uskutočnil, keďže vlani sa MS vo Švajčiarsku pre pandémiu koronavírusu nehrali.

Zachovaná je tak kvalitná infraštruktúra. Bratislava vie ponúknuť prepojenie hotela priamo so zimným štadiónom, čo vzhľadom k prísnym opatreniam proti Covidu určite IIHF ocení. Okrem toho na rozdiel od Dánska je na ZŠ Ondreja Nepelu trvalá ľadová plocha. V Herningu je multifunkčná hala a ľad by sa musel pripraviť.

Proti tomu, aby celý turnaj organizovalo Lotyšsko hovorí najmä absencia druhého vyhovujúceho štadióna okrem Rigy.

Ruská hokejová legenda Boris Majorov v tom má jasno.

„Bolo nutné sa obzerať len tam, kde sa šampionát nedávno konal – na Slovensku alebo v Dánsku. Podľa mňa je najvhodnejšou alternatívou Slovensko, pretože je tam pripravená kompletná infraštruktúra. A v Dánsku sa v roku 2018 na podmienky sťažovali niektoré krajiny," vyhlásil pre matchtv.ru.