Janus mal tri ponuky z Tipsport ligy, v hre bol návrat do Slovana

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Tri ponuky z extraligy priznal Jaroslav Janus, vráti sa do Slovana?

Jaroslav Janus posledných päť sezón odchytal v českej extralige. Pôsobil v Sparte, Litvínove a Liberci. Aktuálne je bez klubovej príslušnosti. Nemuselo to tak byť, mal ponuky zo slovenskej Tipsport ligy.

„Trénujem a čakám, ako sa vyvinie situácia. Mal som tri ponuky zo slovenskej extraligy. Klubom som poďakoval za záujem, ale vysvetlil som im, že by som ešte rád chytal v zahraničí. Verím, že sa miesto pre mňa nájde," zaželal si v rozhovore pre šport.sk.

Ozval sa mu aj HC Slovan, ktorý nedávno prešiel do rúk nového majiteľa - siedmeho najbohatšieho Slováka podľa Forbes a spoluzakladateľa spoločnosti ESET Rudolfa Hrubého.

„Mal som stretnutie s Marošom Krajčim. Povedal, že by ma rád videl opäť v drese Slovana. Odpovedal som mu, že zatiaľ návrat neplánujem. Čas ukáže viac," nechal pôsobenie v belasom drese otvorené gólman, ktorý za Slovan chytal dve a pol sezóny v KHL.

V Slovane majú pod zmluvou Kanaďana Barryho Brusta. Konkurenciu v prípade návratu do belasého dresu by mal viac než kvalitnú.

„S Marošom sme rozoberali viacero vecí, ktoré nechcem konkretizovať. Preto neviem povedať, ako by to bolo."

Janus by rád nadviazal na predošlých päť sezón a pokračoval v dobre známej českej extralige, no ako sám potvrdil, ponuky z tejto súťaže žiadne nemá.

„Ťažko sa mi vyjadruje k českej extralige, keď neprišla ponuka. Kluby už väčšinou majú určených brankárov. Na stole nemám nič. Musím byť trpezlivý. Mám ľudí, ktorí pracujú na kontrakte. Verím, že odvedú dobrú prácu. Je možné aj to, že niekde začnem a potom sa presuniem inde."

Situácia na trhu s brankármi je zakaždým zložitá. No tento rok je ešte náročnejšia z dôvodu pandémie koronavírusu a vplyov, ktoré priniesla aj do hokejového sveta.

„Je to ťažké, lebo väčšina tímov si necháva voľné miesto pre hráčov a brankárov, ktorí sú v Amerike a pôjdu na hosťovanie do Európy, keďže nová sezóna sa za morom môže začať až na Nový rok."

V Slovane má podľa všetkého dvere otvorené a nie je vylúčené, že sezónu odštartuje napokon v belasom drese.