Jágr: Slafkovský? Lepší ako ja v jeho veku! Posiela mu jednu radu

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Slafkovský? Lepší ako ja v jeho veku! Legendárny Jágr posiela Slafkovskému jednu radu.

Juraja Slafkovského robustnou stavbou tela a štýlom hry často prirovnávajú k českej legende Jaromírovi Jágrovi. Ten pred časom priznal, že slovenský talent registruje a dokonca ho chcel do Kladna, ktorého je majiteľom.

„O Jurajovi som vedel ešte predtým, než zažiaril na olympiáde. Videl som ho v prípravnom zápase pred MS medzi Českom a Slovenskom. Bol to hráč, ktorý hral podobným štýlom ako ja. V tom čase mal iba 17 rokov a ja som si vravel, páni, ten je lepší než som bol ja v jeho veku! Celkom stopercentne," pochválil Jaromír Jágr slovenského útočníka pre Nový Čas.

Aj vo veku 50 rokov stále aktívny český hokejista má pre Slafkovského jednu radu. A to nenechať sa zviesť z dobre naštartovanej cesty.

„Niečo musí robiť dobre, inak by nebol taký silný a taký dobrý. Teraz ide len o to, aby to vydržal, pokračoval a možno robil aj viac. Keď sa dostane do NHL, tak to rýchlo pochopí, že jediná cesta je makať. Cestu si nastavil správne, bude záležať len na tom, aby ho z nej niečo nezmietlo. Všetko to má vo svojich rukách," dodal člen elitného Triple Gold Clubu.