Jágr hecuje Čechov: Slovákom by sme to na MS natreli. Tak snáď to spoločne dáme a ukážeme, kto je väčší hokejový národ!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Jaromír Jágr hecuje Čechov a podpichol Slovákov: Na MS by sme im to natreli, tvrdí

V sobotu 16. mája sa malo odohrať "federálne derby" medzi Slovenskom a Českom na MS vo Švajčiarsku. Žiaľ, pre pandémiu koronavírusu sa šampionát zrušil a fanúšikovia o atraktívne derby prišli.

Pri tejto príležitosti sa rozhodol legendárny Jaromír Jágr nahecovať svojich krajanov v súvislosti s charitatívnou akciou súboj fanúšikov, ktorú pripravil český a slovenský hokejový zväz spoločne.

„Za normálnych okolností by sme hrali na MS so Slovákmi a určite by sme im to natreli. Ale asi by to bolo tesné, nemám už 20 rokov,” napísal na facebooku Jágr.

„Bohužiaľ, kvôli koronavírusu sa všetko muselo zrušiť, ale zdravie je prednejšie. Škoda pre hráčov, trénerov aj fanúšikov," pokračovala česká legenda.

„Hokejová rodina, Česko potrebuje tvoju pomoc. Iba 55 korún za lístok (samozrejme môžete aj viac) a pomôžete seniorom, deťom, zdravotným sestričkám. Tiež som si ich pár kúpil, tak snáď to spoločne dáme a bude jasné, kto je väčší hokejový národ,” burcuje svojich krajanov.

Prvý reprezentačný súboj Slovenska a Česka sa bude virtuálne snažiť vypredať Arénu Guta Staršího pomenovanú po legendách Karel Gut - Jan Starší. Výťažok poputuje na pomoc prostredníctvom viacerých nadácií.