Igor Matovič sa konečne vyjadril: Šport prežije! Tlačíme až príliš na pílu a efekt môže byť opačný

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Ak vstúpia do platnosti nové sprísnené opatrenia, hokej a šport na Slovensku zaniknú. Igor Matovič sa konečne vyjadril

V súvislosti s nárastom pozitívne testovaných ľudí na Covid-19 sa na Slovensku sprísňujú opatrenia. Od 1. októbra môže v zelených okresoch na exteriérové hromadné podujatia max. 200 ľudí, na interiérové 100. V oranžových a červených okresoch max. 100 osôb v exteriére a 50 v interiéri.

Čísla, ktoré by spôsobili, že slovenský šport zanikne. Čelní predstavitelia hokejových klubov sa zhodli, že ak tieto opatrenia reálne vstúpia do platnosti, nová sezóna Tipos extraligy sa nezačne.

K celej situácii sa konečne vyjadril aj premiér Igor Matovič, ktorý zverejnil na sociálnej sieti Facebook nasledovný status s názvom Kultúra a šport prežijú:

„Všetkým, ktorým na kultúre a športe záleží, na známosť sa dáva, že nedovolím, aby ich Korona zložila k zemi.

Vždy som hájil opatrenia, s ktorými prichádzalo konzílium. Tentokrát mám však pocit, že tlačíme až príliš na pilu a efekt, ktorý očakávame, môže byť paradoxne opačný.

Počas prvej vlny, keď sme dopadli ako premianti Európy, som sa vždy snažil udržať logickú obhájiteľnosť akéhokoľvek opatrenia. Považoval som to za absolútny predpoklad toho, aby ľudia chceli spolu s nami náš spoločný boj bojovať ... a výsledky hovoria samé za seba.

Dnešné zasadnutie Ústredného krízového štábu bude veľmi ťažké, ale verím vo víťazstvo zdravého rozumu. Držte palce."