Hviezdny Slovák si vie predstaviť pokračovanie v KHL: Za sezónu tam zarobím ako za päť inde!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Hviezdny slovenský reprezentant si vie predstaviť pokračovanie v KHL. Má na to jasný argument!

Michal Čajkovský, Christián Jaroš, Michal Krištof či Patrik Rybár. Slováci, ktorí sa napriek vojne na Ukrajine rozhodli hrať v Rusku. Čelia za to veľkej vlne kritiky z mnohých strán. Ich rady však môže rozšíriť hviezdne meno. Pokračovaniu v KHL sa totiž nebráni útočník Tomáš Jurčo.

„Ja si to predstaviť viem. Uvidíme, ako sa vyvinie situácia s vojnou a ostatnými vecami. Osobne však nie som proti," vyhlásil pre hockeyslovakia.sk.

29-ročný útočník začal uplynulú sezónu neskôr. Odohral ju v Baryse Nur-Sultan práve v KHL. Vrátane play off odohral spolu 22 stretnutí s bilanciou 5 gólov a osem asistencií. Slovensku pomohol k zisku bronzu na olympiáde v Pekingu. Uvedomuje si, že pokračovanie v KHL vyvolá vlnu kritiky, no na vec má jasný názor a toto sú jeho dôvody, pre ktoré sa ponukám z Ruska nebude brániť.

„Je to každého osobná vec. Ak tam niekto podpíše zmluvu, tak to neznamená, že podporuje vojnu. Hokejisti musia myslieť na svoje rodiny a deti. Potrebujeme ich zabezpečiť a jedna sezóna v KHL môže vyniesť viac ako päť sezón inde. Je to jednoducho naše povolanie. To neznamená, že podporujeme vojnu. Každý rozumný človek je proti nej, ale keď nepodpíšeme kontrakty v KHL, tak to neznamená, že by zrazu vojnu ukončili," argumentuje Tomáš Jurčo.