Hviezdne posily vybavil Gáborík. V Trenčíne budú hrať zadarmo alebo za letenky

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Marián Gáborík dohodil Trenčínu hviezdne posily z NHL. Hrať budú zadarmo či za letenky

Dukla Trenčín má množstvo zranených hráčov a preto sa klub urgentne obzeral po nových posilách. Pomohol Marián Gáborík, ktorý vybavil príchod hviezdnej zámorskej dvojice bratov Shoreovcov. S Nickom hrával v Los Angeles.

„Museli sme reagovať na momentálnu situáciu. Máme množstvo zranených hráčov a niektorí hokejisti nám budú chýbať dlhšie, ako sme predpokladali. Výrazne nám pomohol pri angažovaní bratov Majo Gáborík, ktorý s Nickom hrával v Los Angeles. Chceli sme využiť možnosti na posilnenie, lebo okrem spomínaných zranených nám zrejme odídu traja chalani na šampionát do dvadsať rokov," ozrejmil situáciu športový riaditeľ klubu Branko Radivojevič pre šport.sk.

Nick Shore odohral v NHL takmer tristo zápasov. Okrem Los Angeles hrával za Ottawu, Calgary a v minulej sezóne pôsobil v Toronte a Winnipegu.

„Nick je momentálne bez zmluvy v zámorí. Dohoda je taká, že sa uvidí, ako sa vyvinie situácia v NHL," ozrejmil Radivojevič.

Bratia Shoreovci podpísali s Duklou zmluvy do konca kalendárneho roka. Zotrvanie Nicka po tomto termíne je otázne, no Drew s určitosťou odíde, nakoľko má platnú zmluvu s Carolinou.

Drew Shore odohral uplynulý ročník v KHL, pôsobil v Minsku a Novgorode. Rozhodne tam nebol na výlete, v 43 zápasoch nazbieral dovedna 27 bodov.

Z pohľadu Dukly Trenčín to bol výhodný "deal". Hviezdna bratská dvojica prišla pod hrad Matúša Čáka hrať prakticky zadarmo. Ich prioritou je dostať sa do zápasového tempa.

„Najväčšia škoda je, že bratov nemôžu sledovať naživo diváci u nás na zimáku. Dlho nehrali a chceli mať prax, preto sme to využili. Verím, že aj naši mladí chalani, ktorých máme v zostave veľa, uvidia, ako pracujú top profesionáli. Môže im to pomôcť," nádeja sa Radivojevič.

„Musíme uvažovať ekonomicky. Nemáme peniaze na nákup hráčov. Tento spôsob, ktorý v momentálnej situácii využívame, znamená, že hráči tu budú buď zadarmo, alebo sa im zaplatia len letenky," priznal hlavný tréner Ján Pardavý pre oficiálny klubový web hkdukla.sk.

Fanúšikovia Dukly sa môžu tešiť na blížiaci sa debut hviezdnej bratskej dvojice. Nové zámorské posily by sa mohli premiérovo v drese Trenčína predstaviť už tento víkend.

„V piatok by mali doletieť. Dúfam, že všetko pôjde, ako má. Absolvujú testy na koronavírus, a keď všetko dopadne dobre, mohli by hrať v nedeľu proti Liptovskému Mikulášu," prezrádza Radivojevič.