Hviezdne meno mieri do Bratislavy! Obrovské skúsenosti z NHL, KHL aj reprezentácie

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Do Bratislavy prichádza skutočne hviezdne meno. Hráč s obrovskými skúsenosťami z NHL, KHL aj MS

Skúsený bieloruský útočník Sergej Kosticyn novou posilou tímu Bratislava Capitals. Klub o tom informoval na svojom oficiálnom facebookovom profile.

Tridsaťtriročná ikona bieloruského hokeja prináša do Bratislavy obrovskú dávku skúseností. V NHL za Montreal a Nashville odohral vrátane play off takmer 400 zápasov.

Viac ako 350 zápasov má na konte v KHL. Hrával za Omsk, Kazaň, Novgorod či Dinamo Minsk, ktorého bol kapitánom v sezóne 2018-19. Uplynulý ročník celý vynechal a zdalo sa, že sa s hokejovou kariérou rozlúči.

„Do tímu prichádza hráč s veľkými skúsenosťami z NHL a KHL, práve tie rozhodujú v zlomových momentoch zápasu. Sergej Kosticyn patrí k najlepším bieloruským hráčom v histórii. Vieme, že mal problémy s chrbtom absolvoval operáciu a nehral dlhšiu dobu. Je to profesionál, hladný po kvalitnom hokeji, a verím že k nám príde pripravený a motivovaný pomôcť v boji o playoff," vyhlásil pre klubový facebook generálny riaditeľ Capitals Dušan Pašek ml.

Sergej Kosticyn, ktorý reprezentoval Bielorusku na šiestich svetových šampionátoch, sa už nachádza v Bratislave a po absolvovaní povinnej karantény sa pripojí k novému tímu.

Premiéru by mal absolvovať proti Villachu.

V tíme by mal nahradiť odchádzajúceho útočníka Adama Lapšanského.

Z mužstva odchádza Adam Lapšanský, ktorý dostal dobrú ponuku a aj vzhľadom na príchod Sergeja a bodovací systém hráčov ICEHL sme sa rozhodli, že ho uvoľníme," dodáva Pašek.

Kvalitná a skúsená posila rangu Sergeja Kosticyna sa Capitals v boji o play off rozhodne zíde. Slovenský tím figuruje v nadnárodnej Ice Hockey League na predposlednej desiatej pozícii a bude hrať v skupine porazených.