Hviezda NHL pozná všetkých hráčov Košíc. Má v pláne ísť s "oceliarmi" na ľad

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Hráči tipsportligových Košíc budú mať možno čoskoro prominentného "spoluhráča"

Nemecký útočník Leon Draisaitl sa vypracoval na jednu z najväčších hviezd zámorskej NHL. V 49 zápasoch útočník Edmonton Oilers strelil 27 gólov a na konte má 75 bodov. Len o jediný bod je druhý v produktivite ligy za spoluhráčom Connorom McDavidom. Vlani zažil 105-bodový ročník a je na najlepšej ceste toto číslo prekonať.

„Je fajn vidieť, že syn je vždy schopný vymotať sa zo zlých časov. V decembri mal zlé obdobie. Mužstvo nehralo dobre a on už vôbec nie. Nazbieral mínusky, no má v sebe takú mentalitu, že to tak nenechá a niečo s tým urobí. Teraz už hrá podstatne lepšie a zodpovednejšie. Aj preňho je to neustále učenie," reagoval na výborné výkony svojho syna Peter Draisaitl, súčasný tréner HC Košice, v rozhovore pre šport.sk.

Hovorí sa, že napriek náročným povinnostiam a nabitému programu v NHL stíha pozorne a detailne sledovať účinkovanie "oceliarov" v Tipsport lige. Potvrdil to aj Tomáš Jurčo, ktorý patrí do organizácie Oilers, od ktorého si mal Draisaitl pýtať linky na sledovanie prenosov zo súťaže.

„Je to stopercentná pravda. V tomto je blázon. Ak niekde trénujem, vie všetko o tom mužstve. Zistí si všetky údaje a sleduje každý zápas, ako sa v ňom mužstvu darí. Platí to aj pre Košice," potvrdzuje Peter Draisaitl.

„On pozná všetkých hráčov Košíc. Akonáhle niekto chýba v zostave, hneď mi príde sms správa, čo stalo, čo je s ním, čo sa deje. Všetko chce vedieť. Aspoň jedného veľkého fanúšika teda máme i v Kanade," dodáva tréner "oceliarov".

Nie je tajomstvom, že počas pôsobenia Petra Draisaitla v českých kluboch si jeho syn Leon spestril letnú prípravu a pripravoval sa pod vedením otca s jeho zverencami. Ak by Peter Draisaitl zostal na lavičke Košíc aj po tejto sezóne, je reálne, že si jedna z TOP hviezd NHL zatrénuje s Košičanmi.

„Samozrejme, vždy sme to tak robili. Akurát teraz v lete to, žiaľ, nevyšlo, lebo sa naraz veľa vecí zomlelo a skrížilo. Ak by som tu zostal dlhšie obdobie, určite dôjde k tomu, že sa tu otočí a vykorčuľuje s Košicami na ľad. O tom je však teraz zbytočné hovoriť.”