Hudáčkovci zrejme mieria do KHL: Budú hrať spoločne za tento tím?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Skončia bratia Hudáčkovci spoločne v tomto tíme?

Bratia Hudáčkovci aktuálne trénujú spoločne so Spišskou Novou Vsou. Ani jeden z nich nemá podpísanú zmluvu na blížiaci sa ročník.

„S jedným klubom sme už prakticky dohodnutí, ale ešte sa to musí doriešiť," prezradil Július Hudáček pre Denník Šport. „Brat má viac ponúk ako ja aj preto, že brankársky trh je teraz trochu obmedzený. Viacerí brankári podpísali v KHL, aj inde v Európe a teraz sa to rieši na športovom súde v Lausanne. Mnohé kluby čakajú, ako to dopadne, ktoré kontrakty napokon budú platiť," dodal.

Všetko nasvedčuje tomu, že Hudáčkovci si po dlhšom čase zahrajú znova spoločne v jednom drese.

„Samozrejme, potešil by som sa, ak by sme boli s bratom po čase v jednom klube. V Örebre bolo super. Je to úplne iné, ak máte v zahraničí rodinu. Nechcem však nič zakríknuť," uviedol skúsený gólman.

„Obaja Spišiaci by sa mohli stretnúť v tíme, ktorý účinkuje v KHL," poznamenáva Denník Šport k ich budúcemu pôsobisku.

V tejto súvislosti sa natíska otázka, či im nevadí agresívna invázia Ruska na Ukrajine.

„Situácia spojená s politickým bojom nemá s nami športovcami, myslím si, nič spoločné. Nevyhýbam sa ani KHL a viac k tomu nemám čo povedať,” uzavrel Július Hudáček tému budúceho pôsobiska.

Hudáčkovci by mohli pôsobiť v kazašskom tíme Barys Nur-Sultan. Už dlhšie sa špekuluje o tom, že práve tento tím by mal posilniť útočník Libor Hudáček, písal o tom napríklad bieloruský Pressball.

A faktom je, že Barys hľadá skúsenú jednotku k dvom mladíkom, ktorých má aktuálne pod kontraktom: 23-ročného Nikitu Bojarkina a 24-ročného Andreja Šutova. Bojarkin odchytal len trinásť zápasov v základnej časti KHL a Šutov má na konte len jediný duel.

Stretnú sa Hudáčkovci spoločne v drese Barysu? Všetky indície k tomu smerujú...