Hudáček prekonal tri rekordy českej extraligy svojich krajanov. Má na dosah aj štvrtý

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Libor Hudáček hrá životný hokej

Voľnosť a dôvera v Liberci mu zjavne prospievajú. Libor Hudáček dostal v Liberci úlohu ofenzívneho lídra a tomu zodpovedá aj jeho priestor na ľade. Hráva v prvom útoku, hráva v presilovke, navyše tréneri ho sčasti zbavili defenzívnych povinností a dali jeho kreatívnym schopnostiam v útoku voľný priestor.

Výsledok? Libor hrá životnú sezónu.

Libor Hudáček prekonal dva rekordy v českej extralige. Paradoxom je, že oba držal iný Slovák - útočník Martin Bartek. Hudáček strelil 30 gólov, najviac v klubovej histórii Liberca. Okrem toho vytvoril nový gólový rekord čo sa týka zahraničného legionára v českej extralige.

Oba rekordy držal Bartek, ktorý v sezóne 2013-14 v drese Liberca nastrieľal 28 gólov.

V utorok prispel Hudáček jedným presným zásahom k domácemu triumfu "bielych tigrov" proti Plzni 4:1. V 47 zápasoch nazbieral 58 bodov a utvoril tak ďalší nový rekord českej extraligy - v počte bodov legionára v základnej časti. Doterajší rekord v tomto ukazovateli držal Marek Uram, ktorý ako hráč Znojma v sezóne 2000-01 nazbieral 57 bodov.

Libor Hudáček zaútočí v závere základnej časti na ďalší rekord - v počte bodov v základnej časti v klubovej histórii Liberca. Ten vytvoril legendárny český útočník Petr Nedvěd v sezóne 2011-12, nazbieral 61 bodov.

Hudáčkovi chýba k prekonaniu tohto rekordu nazbierať ešte 4 body. Zostávajú mu na to ešte 4 zápasy.