Hudáček perlí ďalej: Proti Dánom to asi nebude v takom tempe ako ľudia očakávajú

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Libor Hudáček v závere účinkovania Slovákov na domácich MS púšťa z úst jednu perlu za druhou.

Slovenský reprezentačný útočník Libor Hudáček bol vždy známy zaujímavými mediálnymi výrokmi. Nie inak je tomu na domácich MS 2019. Po vysokej výhre nad Veľkou Britániou pre slovenské médiá uviedol: „Tréner bol nervózny, že nehráme to, čo od nás požaduje. Ale sme Európania, Slováci. Hrali sme to, čo sme chceli my. Vyzeralo to inak, ako si to predstavoval on, ale potešili sme divákov."

Libor Hudáček sa neskorším vyjadrením snažil dať veci na pravú mieru. Hovoril o tom, že to tak nemyslel ako to vyznelo a že všetkým dotknutým sa ospravedlnil. No poznáte to staré-známe, prvé slovo platí, druhé letí z gatí?

Bývalý hráč NHL a v súčasnosti analytik hokejových zápasov pre RTVS Boris Valábik nad komentármi Hudáčka nemal žiadne zľutovanie a počas prestávky stretnutia Nemecka s Američanmi ho zvozil pod čiernu zem.

„Ak by sa Libor Hudáček niekedy vo svojej kariére pýtal, prečo s toľkým talentom a s tými šikovnými rukami a korčuľovaním nehrá v NHL alebo sa neudržal v kvalitnejšej súťaži, tak presne týmto svojím vyjadrením si na to sám odpovedal."

„Povedzte mi jediného trénera, jediného nadriadeného, ktorý by toleroval to, že jeho hráč doslova prizná, že nebude plniť pokyny len kvôli nejakej zvláštnej výhovorke, že my sme Slováci, my sme Európania. To znamená, že nemusíme plniť pokyny trénerov? Toto si dovolí povedať Zdeno Chára? Toto si dovolil niekedy povedať Majo Gáborík, Majo Hossa a hviezdy NHL?"

„U mňa by tento hráč, ktorý takýmto spôsobom dehonestuje to, čo jeho spoluhráči na ľade odvádzajú, dohral. Všimol som si to aj v zápase s Veľkou Britániou, že Libor Hudáček nehral tímovo. Ak by som ja bol trénerom národného tímu, u mňa by takýto hráč na šampionáte skončil."

No a ďalšie kontroverzné vyhlásenie Libor Hudáček vypustil z úst v rozhovore pre šport.sk pred posledným zápasom Slovákov na domácom turnaji, ktorý odohrajú proti výberu Dánska. Našim chlapcom v ňom už de facto o nič nepôjde. No je to rozlúčka s Ladislavom Nagyom, ktorý odohrá posledný duel aktívnej kariéry a je to aj rozlúčka s domácimi fanúšikmi, ktorý vytvárali počas všetkých našich zápasov nezabudnuteľnú atmosféru.

„Bude to posledný zápas na turnaji, takže si myslím, že to nebude v takom tempe, ako budú ľudia očakávať," vyhlásil Libor Hudáček. Mysľou je už asi pri mori, keďže dodal. „30. mája odlietam do Turecka."

Nuž, zriedkavo profesionálneho športovca počujete pred záverečným zápasom (aj keď v ňom už de facto o nič nepôjde), vypustiť z úst hlášku v zmysle, že duel nebude odohratý asi na 100 %. Alebo sa mýlim?