Hudáček dal na pravú mieru kontroverzné vyhlásenie po Veľkej Británii

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

„Ramsay bol nervózny, že nehráme to, čo od náš požaduje. Ale sme Európania, Slováci. Hrali sme to, čo sme chceli my." Libor Hudáček vysvetľoval svoje kontroverzné vyhlásenie po triumfe nad Britmi.

Libor Hudáček je svojský a neraz baví novinárov a fanúšikov zaujímavými a vtipnými vyjadreniami. Pozor na jazyk si nedal po vysokom triumfe Slovenska nad Veľkou Britániou, keď pred mikrofónmi vyhlásil: „Tréner Craig Ramsay bol nervózny, že nehráme to, čo od náš požaduje. Ale sme Európania, Slováci. Hrali sme to, čo sme chceli my. Vyzeralo to inak, ako si to predstavoval on, ale potešili sme divákov."

Na prvý pohľad sa jeho slová zdali ako veľká rebélia, no oheň na streche sa šikovný útočník snažil dodatočne hasiť svojím vyjadrením. V tom vysvetľoval, ako svoje slová po stretnutí proti Britom vlastne myslel.

„Určite som tým nechcel neznačiť, že odmietame hrať systém, ktorý trénerský tím pod vedením Ramsayho zaviedol alebo, že si robíme na ľade, čo sa nám zachce. Chcel som len vtipne poznamenať na účet slovenských hokejistov, že pri určitom vedení v zápase sa začneme baviť a nedodržiavať pokyny trénera. Je samozrejme, že potom s našou hrou nie je spokojný a vyzerá inak, ako si predstavuje. Spokojní s predvedenou hrou sme však neboli ani my. Aj keď oko diváka sme potešili dobrým výsledkom. V budúcnosti, a hlavne proti ťažším súperom sa nám to môže vypomstiť, preto si budeme musieť dávať pozor na odkláňanie sa od systému, ktorý musíme hrať," vyhlásil Hudáček pre hockeyslovakia.sk.

„Mrzí nás nedorozumenie, ktoré v mediálnom priestore vzniklo. Sme však radi, že Libor celú situáciu vysvetlil a tím sa môže sústrediť na posledný zápas šampionátu proti Dánsku. Chceme divákov potešiť dobrou hrou a skvelým výsledkom na záver," uzavrel celú situáciu mediálny manažér slovenskej reprezentácie Peter Jánošík.