Hrubý zmení kultúru v Slovane aj slovenskom hokeji, prognózuje Kohút

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Zmení sa konečne kultúra v HC Slovan? Po príchode nového majiteľa to vyzerá sľubne, svedčia o tom vyjadrenia ľudí, ktorí ho poznajú

Rudolf Hrubý, podľa Forbes siedmy najbohatší Slovák a spoluzakladateľ spoločnosti ESET, sa čerstvo stal novým majiteľom HC Slovan Bratislava.

Klub, ktorý čoskoro bude oslavovať svoju storočnicu môže získať späť stratený lesk a kredit. Podľa vyjadrení ľudí, ktorí Hrubého poznajú, je reálne, že sa konečne zmení kultúra očakávanej výkladnej skrine slovenského hokeja.

Hrubý mal záujem kúpiť HC Slovan už v minulosti, no za podmienky, že bude mať možnosť o všetkom rozhodovať.

„Vtedy to stroskotalo, lebo chcel mať možnosť o všetkom rozhodovať. A to bude mať teraz umožnené. Túži totiž presadiť v klube svoju kultúru, čo je výborná správa pre slovenský hokej. Jeho príchodom sa tak udeje zmena prostredia na úrovni profesionálnych klubov, pretože vnesie do všetkého úplne odlišný pohľad, aký majú v hokejovom hnutí niektorí ľudia dodnes a pomôže tak k celkovej transformácii slovenského hokeja, ktorá už v súčasnosti prebieha," uviedol pre šport.sk Martin Kohút, bývalý prezident SZĽH, ktorý Hrubého pozná, nakoľko tiež pochádza z IT sektora.

Profesionalita či transparentnosť by mali do Slovana prísť spoločne s Hrubým. Špičkový manažér, ktorý má za sebou dlhoročné a bohaté skúsenosti s náročným biznisom. Teraz sa ich pokúsi pretaviť v úspech aj v hokejovej oblasti. HC Slovan potrebuje správne a rázne rozhodnutia. A v tomto ohľade by práve Rudolf Hrubý mal byť osobou na správnom mieste.

„Rudolfa Hrubého chcete mať pri sebe, keď robíte ťažké rozhodnutia. On drží smer," vyhlásil pre Forbes Richard Marko, výkonný riaditeľ spoločnosti ESET.

Rudolf Hrubý ale vo svete športu nie je žiadnym nováčikom. Podporuje bežca Jána Volka či akadémiu Zdena Cígera, v ktorej vychováva mladých hokejistov.

„Vôbec sa tým netajím, že to tak je," priznal Cíger pre šport.sk.

Je možné, že sa ich cesty v Slovane spoja. Je verejne známa informácia, že staronový generálny manažér belasých Maroš Krajči je v kontakte s Cígerom a rieši sa jeho návrat do klubu. Podľa všetkého by bývalý reprezentačný tréner mal pôsobiť pri mládeži.

Hrubého úspech, jeho činy a tiež slová, ktoré na jeho adresu zaznievajú z úst ľudí, ktorí ho poznajú či s ním spolupracovali naznačuje pozitívny smer, ktorým sa vlajková loď slovenského hokeja môže vydať. Držíme palce!