Hrivík: V Rusku to bolo celé zle, pred rokom bola šanca vrátiť sa do zámoria

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Marek Hrivík o pôsobení v Rusku: Celé zle! Pred rokom mal šancu na návrat do zámoria

Marek Hrivík ako kapitán priviedol slovenskú reprezentáciu na februárovej olympiáde v Pekingu k historickému bronzu. Tridsaťročný útočník netají, že o ponuky núdzu nemal, napokon si vybral pokračovanie vo švédskom Leksande.

„Ponúk bolo veľa, zo Švajčiarska či Ruska. V Leksande sa mi páčilo, fanúšikovia mi boli blízki, nemal som dôvod rozmýšľať nad niečím iným. Cítil som, že som im ostal ešte niečo dlžný," prezradil Hrivík v rozhovore pre Denník Šport.

O návrate do Ruska neuvažoval, pre súčasnú situáciu na Ukrajine. „Nad tým som nerozmýšľal. Každý si musí zvážiť pre a proti."

V minulej sezóne hrával v KHL za ruský Novgorod, v prvej sezóne po návrate zo zámoria pôsobil v Podoľsku. Kriticky sa na pôsobenie v Rusku vyjadril aj pri otázke na úroveň profesionality. „Zažil som Rusko, kde to bolo celé zle. Každý si však musí sám nájsť svoj štandard. Niekto potrebuje veľa tréningu, inému to nevyhovuje. Nie je na to tabuľka."

Hrivík pôsobil v zámorí deväť rokov, no v NHL sa nikdy naplno nepresadil. V dresoch Rangers a Calgary odohral dovedna len 24 zápasov. Myšlienkou na to, prečo mu to v NHL nevyšlo podľa predstáv, sa netrápi.

„Nemyslím na to, aj keď som mohol ísť pred rokom po výbornej sezóne vo Švédsku naspäť. V istom veku sa to však otáča. Nemyslím si, že by bolo správne, aby som ešte niečo skúšal. Okrem toho, Leksand mi vyšiel v ústrety, keď som bol po ťažkej sezóne v Rusku a rád by som mu to vrátil úspechom."

Pred rokom mal podľa vlastných slov šancu na návrat do zámoria. Bolo to po skvelej sezóne 2020-21 v drese Leksandu. V základnej časti nazbieral 51 bodov v 44 zápasoch. Bol najproduktívnejším hráčom švédskej ligy a získal aj ocenenie pre najužitočnejšieho hráča.

Hrivík patrí medzi reprezentačných lídrov a netají, že jeho snom je po olympijskej získať aj medailu z MS.

„Samozrejme, chcel by som získať ešte medailu zo svetového šampionátu. Verím, že na najbližších majstrovstvách sveta sa to znova dobre poskladá a urobíme pre to všetko, aj keď je to ešte ďaleko. Pozitívne je, že máme tím s chalanmi, ktorí chcú makať a byť úspešní."