Hrivík prezradil nehokejový dôvod, pre ktorý chce opustiť Leksand. Priznal ponuky z TOP tímov

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Marek Hrivík pravdepodobne v Leksande pokračovať nebude. Prezradil dôvod a priznal aj množstvo ponúk na stole - zvažuje dve krajiny

Marek Hrivík v drese švédskeho Leksandu naplnil očakávania, ktoré na neho ako legionára boli kladené. V 46 zápasoch strelil 12 gólov a nazbieral 30 bodov. Bol najlepším strelcom aj najproduktívnejším hráčom predposledného tímu švédskej SHL.

V rozhovore pre Žilinský večerník priznal, že aj napriek záujmu zo strany vedenia klubu plánuje prestup.

„Predstavitelia klubu boli so mnou veľmi spokojní, chceli by ma aj do ďalšej sezóny. Skôr sa pozerám po inom tíme, lebo mimo hokeja je Leksand malé 6 – tisícové mestečko a niet tam, čo robiť. Toto ma celý rok dosť ubíjalo, pretože oproti takému New Yorku je to veľký nezvyk. Som sám bez priateľky, čo zas veľa spoluhráčov malo pri sebe priateľky, manželky i deti. Voľný čas nebolo s kým ani tráviť."

O služby 28-ročného útočníka so skúsenosťami z NHL je v Európe záujem, priznal to aj samotný Hrivík. Na stole má ponuky z top tímov švédskej SHL, ale uvažuje aj o návrate do Ruska. Sezónu 2018-19 odohral v KHL v drese Viťaza Podoľsk, no skončila mu predčasne pre zranenie.

„Mám veľa ponúk zo švédskych top tímov, tiež uvidíme na vývoj v Rusku. Kluby nechcú rozdávať kontrakty, ak sa nezačne nová sezóna včas. Väčšinou sa dohodnú na ústnom kontakte a podpíše zmluva, až keď začne liga. Dávam tomu čas, mám veľa ponúk a čakám na vývoj situácie."