Hrivík po pol roku bez hokeja odlieta do Švédska: Dom od klubu a cieľom titul do štyroch rokov!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Marek Hrivík si po pol roku znova zahrá hokej! Prečo sa kapitán bronzových medailistov z Pekingu nerozohral na Slovensku?

Kapitán bronzového slovenského tímu z olympiády v Pekingu Marek Hrivík po pol roku bez hokeja odlieta do Švédska. Pripojí sa k Leksandu, s ktorým podpísal štvorročnú zmluvu. „Kvôli daňovým povinnostiam môžem do Švédska vycestovať až v októbri, takže túto nedeľu už odlietam a pripojím sa k tímu," prezradil Hrivík pre Nový Čas.

Pol roka je skutočne dlhá prestávka od súťažného hokeja. Skúsený útočník preto zvažoval aj možnosť rozohratia sa na Slovensku. Vysvetlil, prečo napokon od tejto myšlienky upustil. „Bavil som sa o tom s vedením Leksandu, ale bolo by to komplikované. Keby som hral niekde inde, tak by za mňa museli zaplatiť poistku a nechcel som riskovať aj zranenie."

Hrivík vie, že prvé týždne po takej dlhej prestávke od hokeja budú veľmi náročné. „Je to naozaj dosť dlhá doba, keď som naposledy hral súťažný duel. Hokej mi chýba a viem, že ten úvod bude náročný, pokiaľ sa dostanem do zápasového tempa. Prvé dva týždne očakávam boj samého so sebou (smiech). Nastúpiť by som mal budúci týždeň, ešte neviem či v stredu, alebo až na ďalší duel."

Leksand má zatiaľ na konte dve výhry a dve prehry. V tabuľkej švédskej ligy je tretí od konca. Nie práve ideálny vstup do sezóny ale nič nemení na ambicióznych plánoch klubu. „Samozrejme, cieľom je ísť do play-off a hrať o špicu. Víziou klubu je do štyroch rokov získať titul, aj preto som podpísal štvorročný kontrakt. Verím, že sa tieto ambície aj podarí zrealizovať. Zázemie v Leksande je výborné, dostal som od klubu dom, navyše stále máme aj vypredané hľadisko," prezradil Hrivík.