Hrával za reprezentáciu a pôsobil v KHL. Teraz montuje zvončeky

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Štyri roky odohral v KHL, obliekal dres národného tímu. Dnes aby sa uživil, montuje zvončeky.

Nová sezóna Tipos extraligy sa už rozbehla, no útočník Rastislav Špirko je bez angažmánu.

A tak si privyrába na živobytie tým, že pomáha bratovi v rodinnej firme s montovaním audio-video vrátnikov a elektroinštaláciami.

36-ročný útočník sa však udržiava vo forme a čaká na prípadné ponuky.

V uplynulej sezóne pôsobil vo Zvolene a Trenčíne. Dovedna odohral 54 zápasov, nazbieral v nich 36 bodov.

„V apríli prebehli aj nejaké rokovania o predĺžení spolupráce, ale potom z toho nejako zišlo a už sa Dukla neozvala. Momentálne nemám na stole žiadnu ponuku z extraligy, ale taký je športový život. Určite to má na svedomí aj táto situácia okolo koronavírusu a neostáva mi nič iné ako iba čakať," uviedol Špirko pre Nový Čas.

Končiť s kariérou sa však bývalý slovenský reprezentant, ktorý v KHL odohral štyri sezóny v dresoch Levu Poprad, Avtomobilistu Jekaterinburg, Spartaku Moskva a Amuru Chabarovsk, rozhodne nechystá.

„To v žiadnom prípade. Udržujem sa naďalej v kondícii, doposiaľ som trénoval v rodnom Martine, ale momentálne je situácia taká, že prvoligová súťaž je prerušená. A trénovať sa môže iba v šestici, takže uvidíme, kde teraz budem chodiť na ľad."

Špirko sa ocitol v neľahkej situácii. Od marca je bez hokeja a tiež bez finančného príjmu.

„Nie je to jednoduché, preto si musím privyrábať inak ako hokejom. Brat Robo má rodinnú firmu, montuje audio-video vrátniky a elektroinštalácie, takže mu chodím pomáhať. Aspoň tam ma môžu fanúšikovia stretnúť a porozprávať sa so mnou," dodáva s nadhľadom.