Hrával s Ovečkinom, bavil divákov v Zápase hviezd KHL. Humenné získalo ďalšieho hviezdneho Rusa

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Humenné získalo ďalšieho hviezdneho Rusa! Nie sú drahí, majú len jednu špeciálnu požiadavku, hovorí predseda klubu Peter Ždiňák

Neuveriteľné! Humenné, účastník druhej najvyššej súťaže u nás SHL, prilákal do svojho tímu trojicu hviezdnych ruských hokejistov.

Igor Veličkin, Maxim Kondratiev a Michail Anisin.

Veličkin má 33 rokov, v KHL odohral 343 zápasov, ešte vlani nastupoval za Amur Chabarovsk. 38-ročný veterán Kondratiev je víťazom Gagarinovho pohára, má bronz z MS a dvakrát bol juniorským majstrom sveta. Viac ako 500 zápasov odohral v KHL, 40 štartov zaznamenal v NHL a ešte v minulej sezóne bol kapitánom Chabarovska.

32-ročný útočník Anisin je tiež víťazom Gagarinovho pohára. Hrával s Alexanderom Ovečkinom v jednom útoku počas pôsobenia v Diname Moskva. Predstavil sa aj v Zápase hviezd KHL.

Prví dvaja menovaní už za Humenné absolvovali premiéru, na príchod Anisina sa ešte čaká.

Mnohých určite napadne otázka, ako si Humenné mohlo dovoliť takéto hviezdne posily z Ruska.

„Nie sú vôbec nároční. Dostali len o trochu lepšie podmienky, ako majú naši domáci hráči. Prišli spoznať Slovensko a ich jedinou špeciálnou požiadavkou bolo auto. Vo voľnom čase sa totiž chcú vydať do Košíc a podobne. My sme každopádne za prítomnosť takýchto hráčov vďační a naši mladí hráči si zrejme ani neuvedomujú, aké osobnosti majú teraz po svojom boku," vysvetľuje predseda humenského klubu Peter Ždiňák pre hockeyslovakia.sk.

Je nadšený, ako sa v Humennom podarilo vyskladať káder, no zároveň ho mrzí, že si takéto posily nemôžu na humenskom zimáku užiť aj diváci.

„Škoda, že si toto mužstvo nemôžu užiť diváci na štadióne. Hlavne Anisin je veľký šoumen. V Zápase hviezd KHL spieval pred celým štadiónom „O sole mio" a aj po ligových zápasoch nemal problém pobaviť divákov s gitarou v ruke. V Diname Moskva hrával v útoku s Alexandrom Ovečkinom a som presvedčený o tom, že humenskí diváci by si prítomnosť takýchto hviezd užívali."

Premiéru Kondratiev s Veličkinom absolvovali v stredu doma proti Skalici. Veličkin sa na víťazstve 5:3 podieľal dvoma asistenciami. Humenné je na siedmej pozícii, no po príchode ruskej légie môže v play off vážne zamiešať kartami.