Hrali sme to, čo sme chceli my. "Rebelant" Libor Hudáček späť v slovenskom tíme, Šatan objasnil dôvody jeho nominácie

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Libor Hudáček sa po nešťastnom vyjadrení z domácich MS 2019 dostal späť do slovenskej nominácie.

Slovenský útočník Libor Hudáček späť v slovenskej reprezentácii po nešťastnom výroku z domácich MS 2019.

„Tréner Craig Ramsay bol nervózny, že nehráme to, čo od nás požaduje. Ale sme Európania, Slováci. Hrali sme to, čo sme chceli my. Vyzeralo to inak, ako si to predstavoval on, ale potešili sme divákov," vyhlásil Libor Hudáček po vysokej výhre Slovenska nad Veľkou Britániou 7:1.

Boris Valábik, televízny analytik pre RTVS, okamžite reagoval, že keby bol trénerom, tak by ho za tieto výroky vyradil z tímu.

Hudáček chýbal v nominácii na Nemecký pohár. Do Švajčiarska však pocestuje.

„Tam sa nič vážne nestalo. Ideme ďalej. Som teraz len rád, že tu môžem byť a odohrať ďalšie zápasy za reprezentáciu. Ako sa to vtedy udialo, tak rýchlo to prešlo. Všetko sa vyriešilo už na druhý deň. V kabíne som hovoril s trénermi i chlapcami. Všetko som im vysvetlil, pretože chceli odo mňa počuť, ako som to myslel. Už je to dávno za nami, čo potvrdzuje aj moja nominácia," reagoval Libor Hudáček pre šport.sk.

Hudáčka do nominácie Slovenska dostali výborné výkony v drese českého extraligového Liberca. Zbiera viac ako bod na zápas, v 23 stretnutiach zaknihoval 11 gólov a 13 asistencií. Nastupuje na pozícii prvého centra aktuálne tretieho tímu českej súťaže a je šiesty v bodovaní CZ extraligy.

Generálny manažér Miroslav Šatan zdôvodnil opätovnú nomináciu Hudáčka, podľa jeho slov išlo o nešťastné komunikačné nedorozumenie.

„Keby sme tam vtedy z jeho strany cítili zlý úmysel alebo nejakú rebéliu, určite by z tímu odišiel už počas majstrovstiev sveta. Skôr to bolo komunikačné nedorozumenie. Chcel niečo objasniť, no použil nešťastné slová a ľudia si to vysvetlili úplne inak, ako to bolo myslené."

Problém s Liborom Hudáčkom nemá ani tréner Craig Ramsay, ktorý netají, že hráča Liborovho kalibru v tíme potrebuje.

„S Hudym nemám žiadny problém. Ide o veľmi zručného hráča a presne to potrebujeme. Dúfam, že bude hrať tvrdo a dobre. Páči sa mi jeho postoj k tímu. Nemáme žiadny problémy a jeho hru určite v tíme potrebujeme. Vie dobre prihrať či strieľať góly v presilovkách. Teším sa na ďalšiu spoluprácu s ním."