Hrá životný hokej, má ponuku od účastníka Ligy majstrov a verí v telefonát od Šatana

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Nenápadný slovenský útočník, ktorý hrá životnú sezónu. Nestálo by za povšimnutie vyskúšať si ho v národnom tíme?

Stanislav Horanský. Slovenský útočník, ktorý v našich končinách nie je príliš známy. Už siedmy rok hrá vo Švajčiarsku. Patrí ku kľúčovým hráčom druholigového Oltenu, ktorý verí, že aj s pomocou Slováka sa po 27 rokoch vráti do najvyššej NLA.

Útočník, ktorý koncom februára oslávi 26. narodeniny, tvrdí, že väčšina tímov z NLB by sa nestratila ani v slovenskej Tipsport lige.

„Prvých šesť-sedem tímov druhej najvyššej švajčiarskej súťaže by sa v našej extralige určite nestratilo. Hrá sa tiež rýchlo a nadoraz," uviedol pre šport.sk.

Horanský v 20 zápasoch strelil 12 gólov a nazbieral 33 bodov. Pre svalové zranenie vynechal polovicu tejto sezóny, napriek tomu ju môže nazvať životnou.

„Nazvime to tak. Ani minulé sezóny neboli zlé, ale táto je bodovo určite najlepšia. Som v prvej lajne s Knielsenom a Nunnom a cítim sa super," pochvaľuje si.

Len piati hokejisti z NLB majú vyšší bodový priemer na zápas ako Horanský (1,65).

Netají, že jeho výkony neušli ani pozornosti tímov z elitnej NLA. Priznal zaujímavú ponuku z najvyššej švajčiarskej súťaže od účastníka tejto sezóny Ligy majstrov.

„Oslovila ma Ambri-Piotta. Už sme sa rozprávali aj o konkrétnych veciach. Uvidíme, ako to dopadne."

Patrí medzi kľúčových hráčov aktuálne tretieho najlepšieho tímu NLB. Rád by si výkonmi vypýtal reprezentačnú pozvánku, no uvedomuje si, že na očiach bude viac asi až keď bude hrávať najvyššiu švajčiarsku súťaž.

„Láka ma reprezentovať. Stále som predsa Slovák. Verím, že manažér reprezentácie Miroslav Šatan mi raz zavolá. Skôr sa však do národného tímu dostanem z prvej, než druhej švajčiarskej ligy," uvedomuje si.