Hossa plánuje nominovať na Zápas hviezd spolusediaceho z víťaznej kabíny Chicaga

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

V Zápase hviezd extraligy pravdepodobne uvidíme spojenie, ktoré v NHL získalo dvakrát Stanley Cup.

Kanadský útočník Kris Versteeg je čerstvou posilou extraligovej Nitry. Stal sa bezpochýb najväčšou hviezdou súťaže. Hneď v prvom stretnutí sa radoval z víťazstva, pomohol asistenciou.

Zaujímavosťou je, že sedel priamo vedľa Mariána Hossu v kabíne Chicaga Blackhawks a spoločne dvakrát získali Stanley Cup (2010, 2015). Hossa zbystril pozornosť, svojho spolusediaceho z víťaznej kabíny má v úmysle angažovať do svojho tímu v Zápase hviezd.

„Verím, že bude mať takú formu, že sa do nominácie dostane," vyhlásil Hossa pre Nový Čas.

40-ročný Slovák je presvedčený, že jeho bývalý spoluhráč bude prínosom pre tím Nitry aj pre celú extraligu.

„Neviem, v akej forme je teraz, nevidel som ho hrať dva roky, ale má obrovské skúsenosti. Je to výborný hokejista a určite bude prínosom pre klub. Navyše, mladší hráči sa môžu od neho veľa naučiť."

Na bývalého parťáka a kamaráta Hossa nezabudol. Krisa Versteega už stihol pozvať na návštevu, ktorá by sa mala zrealizovať po vianočných sviatkoch.

„V decembri pôjde domov a potom má ešte turnaj Spengler Cup, ale po sviatkoch som ho pozval do Trenčína, takže mu to tu ukážem a porozprávame sa aj osobne."

Marián Hossa si na Versteega spomína ako na veľkého pohoďáka a správny typ hráča do hokejovej kabíny.

„Je to skvelý chlapík a je s ním veľká zábava. Taký správny typ do kabíny. V Chicagu sme sedeli v šatni vedľa seba a získali sme spolu dva poháre v rokoch 2010 a 2015."

Dodal, že o príchode Krisa Versteega na Slovensko vedel skôr, ako táto správa vyšla v médiách.

„Písal mi pár dní pred tým, ako to vyšlo v médiách, že posilní Nitru. Povedal mi, že ide na Slovensko ukončiť kariéru. Nitru si zvolil preto, že tam má mladšieho brata a chce si s ním zahrať v jednom tíme."