Honzek pred MSJ: Máme najvyššie ciele, môžeme siahať na najvyššie priečky

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Slovensko na MS do 20 rokov ide s najvyššími ambíciami, tvrdí Samuel Honzek.

Slovensko sa na netradičných letných MS do 20 rokov predstaví s kvalitným tímom. V hre sú aj najzvučnejšie mená ako Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Filip Mešár či Adam Sýkora. Všetci majú napriek netradičnému termínu turnaja záujem reprezentovať svoju krajinu. Všetko sa bude odvíjať od toho, ako dopadne draft NHL a či ich kluby na turnaj uvoľnia.

Jednou z opôr Slovenska bude útočník Samuel Honzek. Ten netají, že slovenský tím do Edmontonu odcestuje s vysokými ambíciami. „Urobím všetko pre to, aby som sa tam dostal. Samozrejme, ciele budeme mať vysoké, to sa nezmenilo. Máme kvalitných hráčov z ročníkov 2002, 2003, 2004 a už aj 2005. Preto si myslím, že môžeme siahať na najvyššie priečky. Verím, že naša generácia na to má, hoci vysoké ambície budú mať aj naši súperi,” uviedol pre Denník Šport.

Honzek má za sebou výbornú sezónu. Nastupoval v extralige za Duklu Trenčín, strelil desať gólov v 49 zápasoch základnej časti a nazbieral 14 bodov. Štyrmi gólmi a šiestimi bodmi v piatich zápasoch pomohol slovenskej osemnástke k návratu medzi elitu na MS. Dostal šancu v prípravnom kempe reprezentácie seniorov pred MS vo Fínsku, kde načerpal množstvo skúseností.

„Som vďačný za všetko, čím som si prešiel v minulej sezóne. Najmä za skúsenosť s mužskou reprezentáciou Slovenska. Snažil som sa ju využiť na sto percent. Som rád, že sa mi to podarilo. Okúsil som rozdiel medzi mládežníckym hokejom a mužskou reprezentáciou už v mladom veku a veľmi mi to môže pomôcť,” pochvaľuje si Honzek.

Samuel Honzek bol desiatkou draftu CHL, vybral si ho tím Vancouver Giants.