Hokejové osobnosti známkovali Slovensko po MS 2022: Najhoršie dopadla táto pozícia

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Hokejové osobnosti dali vysvedčenie slovenskému tímu na MS 2022.

Hokejové osobnosti hodnotili výkony slovenskej reprezentácie na MS 2022 vo Fínsku. Družina vedená trénerom Craigom Ramsaym sa napriek mladému vekovému priemeru dokázala prebojovať do štvrťfinále a v tom nečakane potrápiť domáce Fínsko (2:4).

Najlepšie v hodnotení pre Nový Čas obstála pozícia trénera a útok - dostali zhodne 2. Trénera hodnotil František Hossa a útočníkov Milan Bartovič. Brankári dostali od Jána Laca známku 2-. Najhoršie dopadla v hodnotení legiend defenzíva, ktorej Ľubomír Višňovský udelil známku 3.

„Musím povedať, že v prvej časti šampionátu sme robili v defenzíve viacero individuálnych chýb, hráči až príliš vysoko napádali a vzadu to často horelo. Určite defenzíve pomohol príchod Martina Fehérváryho. Celkovo sa naša hra v závere zlepšovala, proti Dánom to bol pekný zápas, ale top výkon sme podali proti Fínom. Štvrťfinále je pre tento mladučký výber úspechom. Tentoraz na šampionáte bol útok lepší ako obrana a celkovo hodnotím našu hru vzadu ako priemer," rozvil svoje hodnotenie bývalý hviezdny obranca NHL.