Hokejová Liga majstrov pokračuje zápasmi semifinále, predstavia sa aj Slováci

v kategórii: Hokej 0

Západočeský tím HC Plzeň v kádri s obrancom Petrom Čerešňákom a útočníkom Miroslavom Preisingerom sa predral až do semifinále, v ktorom je jeho súperom dvojnásobný víťaz súťaže švédska Frölunda Indians. BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk).

Aj so slovenskou stopou sa v utorok začne semifinále play-off hokejovej Ligy majstrov 2018/2019.

V kádroch dvoch zo štyroch klubov totiž figurujú slovenskí hokejisti. Západočeský tím HC Plzeň v kádri s obrancom Petrom Čerešňákom a útočníkom Miroslavom Preisingerom sa predral až do semifinále, v ktorom je jeho súperom dvojnásobný víťaz súťaže švédska Frölunda Indians.

Druhé semifinále prinesie konfrontáciu dvoch geografických susedov - rakúskeho Salzburgu a nemeckého Mníchova. V kádri úradujúceho šampióna Rakúska je slovenský obranca Martin Štajnoch. Zaujímavosťou semifinálových duelov je skutočnosť, že v prípade česko-švédskej konfrontácie ide o súboj dvoch tímov s prezývkou "indiáni" a v rakúsko-nemeckom dueli o meranie síl "červených býkov".

Odvety semifinále sa uskutočnia 15. a 16. januára. Finále tejto európskej nadnárodnej súťaže odohrajú na jeden zápas 5. februára 2019. Úradujúci slovenský majster HC '05 iClinic Banská Bystrica v LM skončil v základnej H-skupine na poslednom 4. mieste a nepostúpil do play-off.

Semifinále play-off hokejovej Ligy majstrov 2018/2019

prvé zápasy - utorok 8. januára

18.00 h: Frölunda Indians (Švéd.) - HC Škoda Plzeň (ČR)

19.30 h: Red Bull Mníchov (Nem.) - Red Bull Salzburg (Rak.)

odvety

utorok 15. januára o 17.30 h: HC Škoda Plzeň (ČR) - Frölunda Indians (Švéd.)

streda 16. januára o 20.20 h: Red Bull Salzburg (Rak.) - Red Bull Mníchov (Nem.)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.