Hokejbalistky Slovenska splnili očakávanie a na svetovom šampionáte zdolali Britky

v kategórii: Hokej 0

Reprezentantky Slovenska si pripísali druhé víťazstvo na turnaji a v tabuľke majú päť bodov.  (WebNoviny.sk).

Slovenské hokejbalové reprezentantky zvíťazili nad hráčkami Veľkej Británie 3:1 na domácich majstrovstvách sveta organizácie ISBHF v Košiciach (14. - 22. júna).

Zverenky trénera Mariána Hambálka v každej tretine raz skórovali a súperkám dovolili streliť čestný úspech až v záverečnej časti hry v čase, keď už na ukazovateli skóre svietil stav 3:0 pre Slovenky.

Reprezentantky Slovenska si pripísali druhé víťazstvo na turnaji a v tabuľke majú päť bodov. Najbližší duel na svetovom šampionáte odohrajú v utorok 18. júna, keď od 14.30 h nastúpia proti Českám v záverečnom dueli v základnej skupine.

Majstrovstvá sveta v hokejbale

  • ženy - základná skupina - pondelok

Veľká Británia - Slovensko 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 42. Townsová (Kasnerová-Woodová, Serrellová) - 12. Hájniková (Vršková, Záňová), 26. Leskovjanská (Nemčeková), 39. Pravlíková (Veličková Rašková)

Zostava SR: Pastorková Rišová - Gáborčíková, Pravlíková, Štrbáková, Turcsányová, Dzurinová, Žitňanská, Záborská, Šulíková - Staroňová, Veličková Rašková, Gauríková - Záňová, Hájniková, Vršková - Paľová, Suráková, Dobošová - Leskovjanská, Šimnová, Nemčeková - Kolcunová, Kochanová

Zostávajúci program hokejbalistiek SR v základnej skupine MS:

Utorok 18. 6.: Slovensko - Česko (14.30)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.