Henrich Ručkay otvorene: V slovenskom hokeji z nás robia ovce!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Dlžoby? To je nič. Henrich Ručkay vytiahol perličku, čo si Nové Zámky voči nemu dovolili. Neuveríte...

Slovenský hokej a dianie v ňom občas pripomína Kocúrkovo. Niekedy nezaujatý človek nadobúda pocit, že vedenie nášho hokeja chráni viac záujmy klubov ako samotných hráčov.

Zdá sa, že podobným prípadom je situácia v Nových Zámkoch. Štvorica hráčov Ručkay, Zaťko, Dundášek a Nejezchleb dali žiadosť na konkurz, svojich práv sa snažia vymôcť prostredníctvom súdu.

Zjavne sa nechali inšpirovať kvartetom Čiliak, Hrnka, Lamper a Buc, ktorí od HC Slovan Bratislava vymohli naraz všetky dlžné peniaze, pričom ostatným hráčom klub vypláca záväzky formou splátok. Spomínaná štvorica to tiež riešila návrhom na konkurz.

„Toto celé, čo sa tu deje, je niečo neskutočné. Najprv sa nový VV SZĽH tvári, že nastolí poriadok a neudelí licenciu nikomu, kto podmienky nesplní a potom sa pravidlá prispôsobujú tomu, ako sa to komu hodí," rozhorčuje sa útočník Henrich Ručkay v rozhovore pre šport24.sk.

„V stanovách sa jasne hovorí, že klubu, voči ktorému je začaté konkurzné konanie, sa licencia udeliť nemôže. To je základ. A či sú naše požiadavky sporné alebo nie, o tom rozhodne súd. Pointa ale stále zostáva, že konkurzné konanie začaté bolo a licenciu v takom prípade udeliť nemôžu," dodáva.

Napriek tomu kompetentní neváhali a Nové Zámky už majú v rukách licenciu na budúci extraligový ročník.

„Klub HC Nové Zámky s.r.o v žiadnom prípade nepôjde do konkurzu, lebo nedlhujeme nikomu. Ani upratovačkám, či dodávateľom. Ak niečo dlhujeme, je to v rámci termínov. Neuznávame iba podľa nás vymyslené pohľadávky hráčom," reagoval prezident Nových Zámkov František Sucharda pre hokejportal.net.

„Trebárs Henrich Ručkay mal zmluvu do posledného zápasu, teda do 5.3., nárokuje si peniaze za marec a apríl. To som povedal aj na výkonnom výbore. Pokiaľ to podajú hráči na súd a súd uzná ich pohľadávky, my to uhradiť vieme. Až to bude pre nás relevantný záväzok, to ostatné je pre nás vymyslené."

Slová šéfa novozámockého hokeja ale skúseného útočníka doslova vytáčajú.

„To nie je pravda, ja žiadnu takú zmluvu nemám. Mám ju normálne do konca apríla. Čiže právom si nárokujem na tieto dva mesiace. A niektorým hráčom, ktorí majú rovnakú zmluvu ako ja, to už vyplatili. Čo to tu teda riešime? Ako sa tu zavádza? Toto je vrchol."

Hráči cítia bezprávie, bezmocnosť pri riešení vzniknutých problémov a preto sa uchyľujú ku krajným riešeniam - súdnou cestou.

„Pripadá mi to, že si všetci z nás robia ovce, ktoré môžu vodiť za nos. Je mi z toho zle, čo sa tu na Slovensku v našom hokeji deje. Kam máme ísť? Na lampáreň?"

Na záver Henrich Ručkay pridáva jednu perličku, ktorou sa prezentovalo vedenie Nových Zámkov.

„A ešte jedna perlička na záver. Dva mesiace po ukončení zmluvy nám poslali pokuty za mesiac február, že sme neboli fyzicky a psychicky spôsobilí na Tipsportligu. Toto je výsmech, ktorý nepotrebuje komentár."