HC Slovan hlási prvú veľkú posilu! Prichádza druhý najlepší strelec predposlednej sezóny

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

HC Slovan po zmene majiteľa oznámil prvú veľkú posilu - slovenský reprezentant a druhý najlepší strelec Tipsport ligy z predposlednej sezóny

Samuel Buček sa stal prvou novou posilou HC Slovan Bratislava po výmene majiteľa klubu.

Talentovaný rýchlonohý a skvele technicky vybavený útočník zažiaril v sezóne 2018-19. V drese Nitry v 53 zápasoch strelil 30 gólov a po Ladislavovi Nagyovi bol druhým najlepším strelcom Tipsport ligy. Na konte mal 51 bodov.

Vo výbornej forme pokračoval aj v playoff, v 18 stretnutiach 9-krát skóroval a nazbieral 14 bodov.

Buček následne koketoval so zahraničím. Absolvoval kemp v Detroite a nakrátko pôsobil vo fínskom KooKoo, aby sa vrátil pod Zobor v priebehu uplynulej sezóny.

Za Nitru stihol odohrať 42 stretnutí s vizitkou 15 gólov a 27 bodov.

„V osobe Samuela Bučeka získavame mimoriadne talentovaného hokejistu, ktorý má veľký potenciál patriť k produktívnym lídrom mužstva. Ide o kreatívneho hráča, ktorý dokáže výborne tvoriť hru v rovnovážnom počte i v presilových hrách. Veríme, že tak hrou ako i kanadskými bodmi, pomôže tímu k úspešnej sezóne, a zároveň bude ďalej napredovať v hokejovom raste, čím môže napodobniť útočníkov z minulej sezóny, ktorí sa cez Slovan dostali do špičkových európskych súťaží," vyhlásil tréner Roman Stantien pre klubový web hcslovan.sk.