HC Košice udržali jedného z lídrov, hoci mal päť ponúk. Nie je to len o peniazoch, tvrdí

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

HC Košice si udržali tretieho najproduktívnejšieho hráča. Napriek tomu, že mal na stole finančne výhodnejšie ponuky

Srdciar. Michal Chovan sa rozhodol podpísať nový kontrakt s HC Košice, napriek tomu, že mal na stole lukratívnejšie ponuky.

„Zo Slovenska ich bolo viac – štyri, možno päť. Riešilo sa aj zahraničie, ale to bolo náročnejšie. Pochybujem, že by sa tam niekto o mňa bil. Navyše, aj sám mám rešpekt – veď nikto nevie, čo bude. Vyberal som si tak len medzi klubmi u nás doma," hovoril Chovan pre Pravdu.

"Oceliari" mali pre pandémiu koronavírusu obrovský problém a hrozilo, že nebudú môcť nastúpiť do novej sezóny. Klub dokonca vyhlásil verejnú finančnú zbierku. Napokon, ako už tradične, podal pomocnú ruku miestny oceliarsky gigant U.S. Steel, ktorý sa sám pasuje s vlastnými ťažkosťami.

Chovan chce klubu pomôcť v ťažkých časoch. V 44 zápasoch strelil 15 gólov a so 48 bodmi na konte bol tretím najproduktívnejším hráčom. V novotvoriacom sa mužstve HC Košice by mal patriť k lídrom. Ukázal veľký charakter, že odmietol lukratívnejšie ponuky.

„Poviem to takto: u mňa to nie je iba o peniazoch. U mňa majú váhu pri rozhodovaní aj iné faktory. Nie je všetko iba o financiách. V Košiciach som bol vlani spokojný – dobre sa mi komunikovalo s ľuďmi v klube. Páči sa mi aj vízia, ktorú mi na východe predostreli. S Košicami som si jednoducho sadol," zdôvodňuje 32-ročný útočník svoje rozhodnutie.

HC Košice vstupujú do novej sezóny s okliešteným rozpočtom a hráči so zníženými platmi. Klub skladá káder na novú sezónu. Rozhodol sa vyhlásiť try-out v rámci ktorého si hráči môžu vybojovať kontrakt.

„Klub si už niektorých hráčov upísal, ďalších stále hľadá. Nie je to len o menách – tie nerobia mužstvo. V kabíne sa to musí správne premiešať – vytvoriť partia. Potom sa môžno dostaví aj výsledok. Napokon, nielen v hokeji, ale aj v iných športoch často uspejú tímy bez hviezd. Správna chémia je nadovšetko," uviedol Chovan na margo skladajúceho sa kádra.