Haščák prezradil, kedy by mohol nastúpiť Fehérváry, ktorý hráč z tímu vypadne a v hre ešte dve mená z NHL

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Kedy by mohol hrať Fehérváry? Kto vypadne z tímu? Ďalšie možné posily z NHL?

Martin Fehérváry možno už proti Kanade


Slovenský obranca Martin Fehérváry má po vypadnutí Washingtonu v 1. kole play off NHL veľký záujem posilniť tím na MS vo Fínsku. Asistent generálneho manažéra Oto Haščák po sobotňajšom tréningu objasnil situáciu okolo elitného beka a naznačil, kedy by mohol byť k dispozícii na šampionáte.

„Martin prejavil záujem prísť, radi ho privítame, ale najskôr musí prebehnúť telefonát s generálnym manažérom Washingtonu. V najbližších hodinách mu Miroslav Šatan bude volať, z našej aj hráčovej strany je ale obrovský záujem. V najbližších hodinách povieme oficiálne, ako to napokon bude. Je otázne, kedy príde, uvidíme ako sa budú veci vyvíjať. Či už letenka, poistka a ostatné veci. Mužstvu pomôže a už proti Kanade by to bolo skvelé, ale zatiaľ nepredbiehajme," cituje Haščáka šport.sk.

Komu zostane Čierny Peter?


Na "čakačke" je trojica hokejistov, ktorých vedenie reprezentácie nezapísalo na súpisku. Obranca Martin Bučko a útočníci Adam Sýkora a Andrej Kollár. Príchodom Fehérváryho zostane jednému z nich v rukách nepopulárny Čierny Peter a dejisko šampionátu opustí. Haščák prezradil, o koho pôjde.

„Pred príchodom na majstrovstvá sme si to povedali a vedia to aj hráči, ktorí budú opúšťať mužstvo. V tomto prípade by to bol Martin Bučko, keďže je obranca."

Ešte dve posily z NHL v hre


Tomáša Tatara doplní na súpiske Slovenska Martin Fehérváry. Tieto dve posily zo zámorskej NHL nemusia byť konečnou stanicou. V hre sú ešte dvaja hráči, ktorých tímy v 1. kole play off NHL majú pred sebou rozhodujúci siedmy zápas.

„Radi by sme privítali aj Adama Ružičku. Ak by to bolo možné, určite by sme mali záujem. Miroslav Šatan bude volať generálnemu manažérovi, momentálne nie je v zostave hlavného tímu. Erik Černák mal veľké zranenia počas sezóny. Ak by ale mal po vypadnutí záujem, oslovíme aj jeho," prezradil Oto Haščák.