Hartmann: Nezakrývajme si oči pred nedostatkami! V tomto boli horší len Taliani, Briti a Bielorusi

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Eduard Hartmann zhodnotil Slovákov na MS. Pochválil, no zároveň upozorňuje: Nezakrývajme si oči pred nedostatkami! Aha, čo vytkol tímu

Slovenská hokejová reprezentácia sa predstavila v najmladšom zložení v histórii. Paradoxne, po ôsmich rokoch potešila hokejový národ postupom do štvrťfinále. Ba čo viac, pri srdci každého hokejového fanúšika hrial atraktívny, moderný štýl hry.

„Získali sme v skupine dosť bodov, navyše sme zapracovali do tímu mladých hráčov. To sú pozitívne veci, ktoré zúročíme v budúcnosti. Nemali by sme si však zakrývať oči ani pred nedostatkami," zhodnotil Eduard Hartmann účinkovanie Slovákov na MS v Lotyšsku pre Denník Šport.

Pristavil sa pri zmieňovaných nedostatkoch a rozmenil ich na drobné: Nedostatočná fyzická pripravenosť na náročný systém hry, z toho rezultujúce disciplinárne prehrešky a presilovky súpera.

„Tak, ako v prípravných zápasoch mužstvo vyzeralo dobre kondične, tak mu na samotnom šampionáte v posledných tretinách očividne dochádzali sily. Mladší hráči v hustejšom slede seniorských stretnutí nedokázali korčuľovať na patričnej úrovni a robili fauly, za ktoré sme pykali gólmi. Celkové skóre 18:28 nevyznieva dobre, horšie boli na tom len Taliani, Briti a Bielorusi."

Hartmann upozornil nielen na nedostatočnú fyzickú pripravenosť na aktívny a náročný systém, ktorý Craig Ramsay od svojich zverencov žiada. Ale zmienil tiež taktické nedostatky. Obrancovia často neodhadli, kedy je vhodná chvíľa podporiť útok a prepadávali sme.

„Dodržiavaním moderného systému sme nastúpili na dobrú cestu. Len sme ju nezvládli fyzicky a niekedy aj takticky. Naši mladí obrancovia sa hrnuli do útoku, čo je v poriadku, každý hráč je v dnešnom hokeji obranca a zároveň útočník. Ale v snahe o atraktívny nátlak sme často zabúdali na zadné dvierka a v obrane sme nechávali diery. To však nie je výčitka pre obrancov, svoj podiel na tom majú aj útočníci."