Hanlonovi sme do toho kecali, priznáva Gáborík. Všetko odštartovala kauza rebélie Zedníka, potvrdil Bondra

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Marián Gáborík priznal otvorene, že hráči Glenovi Hanlonovi na domácich MS 2011 do toho "kecali". Bondra o kauze Zedník

Podcast Mariána Gáboríka a Borisa Valábika Boris a Brambor začína naberať na popularite. Najmä pre otvorenosť, ktorá v rozhovoroch panuje. Gáborík najnovšie priznal, že počas domácich MS 2011 hráči "kecali" do remesla trénerovi Glenovi Hanlonovi.

Hanlonovi sme do toho kecali, priznáva Gáborík


„Nechcem povedať, že sme mu do toho kecali, ale nejaké veci sme chceli riešiť inak a potom sa to tam už celé nejak zmixovalo," hovoril Gáborík. „Už na začiatku bol problém s Rišom Zedníkom, ktorý nespravil tím. Potom sa vrátil naspäť a už vtedy sa mu svojím spôsobom do toho kecalo s tým, že ho tam potrebujeme. Už tam sa to trochu naštrbilo," dodal.

„Predsa len, tréner má mať tvrdú ruku. Keď si do toho nechá hovoriť, tak to, čo chce on, tam nie je. Aj komunikácia z našej strany bola chyba, lebo nebola taká, aká mala byť a štruktúra nebola dobrá," pokračoval útočník, ktorý má stále platnú zmluvu v NHL.

Som zodpovedný za to, čo sa udialo, sype si popol na hlavu Bondra


Zodpovednosť za nepríjemnú vzniknutú situáciu zobral na svoje plecia Peter Bondra, ktorý v tom období vykonával funkciu generálneho manažéra slovenskej reprezentácie.

„Ja som svojím spôsobom zodpovedný za to, čo sa tam udialo. Vtedy som hovoril Richardovi Zedníkovi, aby si nedával žiadny oddych a prišiel čo najskôr, aby sme ho mohli vidieť v čo najviac zápasoch. Hoci sezónu vo Švédsku začal neskôr, všetko bolo OK. Prvý týždeň mal len nejaký problém s korčuľami. Potom ale kvôli niečomu odišiel," hovoril Bondra.

To niečo, kvôli čomu Zedník odišiel, bola nespokojnosť s tým, že tréner Glen Hanlon ho nechcel využívať v presilovkách ani oslabeniach, kde si Zedník myslel, že môže byť pre tím užitočný. Bondra ho z pozície GM tímu napokon presvedčil, aby sa vrátil.

„Ja som mu krátko na to, ako odišiel, telefonoval a vravel, aby sa na to vyspal a na druhý deň si k tomu sadol s Hanlonom. Richarda poznám veľmi dobre, vyrastali sme spolu v mužstve Washingtonu, ale prišlo to tak, ako to prišlo."

„Aj on sám vtedy povedal, že urobil chybu. Hoci som mu hovoril, že po 24 hodinách sa už nebude dať vrátiť späť, napokon sme to dokázali. Tým sme ale narušili niečo, čo by sa malo vyvíjať inak. Potom sa to začalo hromadiť a už som cítil, že to nebolo ono. Richard Zedník ale vonkoncom nebol problém, prečo ten turnaj sme nezvládli. Keď sa vrátil do tímu, všetkým sa totiž ospravedlnil."

Zedníkov odchod a následný návrat to celé odštartoval. Tréner Hanlon potom stratil u hráčov potrebnú autoritu a začali sa mu čoraz intenzívnejšie miešať do remesla. Priznáva to samotný Gáborík.

„Nie je to jednoduché. Mali sme hviezdny tím a bolo to prvýkrát doma. Každý chcel, ale boli tam chalani, ktorí vyslovovali nejaké názory. Spravili sme chybu, mali sme sa nechať viesť trénerom. Potom sme už kecali aj do presiloviek a iných vecí... Keď sa to ale nedá nejako dokopy, tak potom to dopadne tak, ako to dopadlo."