Hanlivé pokriky na Slovan nevymizli. Na týchto dvoch štadiónoch boli fanúšikovia podľa Sersena na dobrej úrovni

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Michal Sersen aj o atmosfére na slovenských štadiónoch a kultúre divákov.

HC Slovan Bratislava sa po siedmich rokoch v KHL vrátil do Tipsport ligy. Káder sa skladal na poslednú chvíľu a aj preto neboli očakávania vysoké. No tesne pred Vianocami fanúšikovia belasých s hrdosťou hľadia na tabuľku. Slovan je lídrom súťaže, o šesť bodov pred Banskou Bystricou.

„Vyzerá to dobre. Pred sezónou sme nevedeli, aký si dať cieľ, keďže mužstvo sa skladalo za pochodu na poslednú chvíľu. Niekedy to tak býva, že človek príde, hrá a darí sa mu, aj keď, samozrejme, tiež vidím nedostatky. Ale do play-off je ešte dosť času," vyhlásil skúsený obranca Slovana Michal Sersen pre šport.sk.

Skúsený obranca priznáva, že v lete prežíval obdobie neistoty. Nevedel čo bude. Napriek ponukám zo zahraničia zotrval v Slovane.

„Aj ja som bol v neistote. Sedel som s majiteľom klubu Jurajom Širokým, ktorý mi dal svoje slovo. Nemal som dôvod mu neveriť.”

Sersen pochválil fanúšikov Trenčína a Košíc

Slovan v začiatkoch pôsobenia v KHL vypredával Zimný štadión Ondreja Nepelu pravidelne. Po návrate do extraligy chodí priemerne 5 tisíc divákov. Sersen verí, že ak tím bude pokračovať v dobrých výkonoch, podarí sa pritiahnuť aj viac ľudí.

„Nie je to jednoduché, aby sa fanúšikovia vrátili. Posledné roky sme nemali výsledky a ľudí to odrádzalo. Väčšinu zápasov sme prehrávali. Po návrate to možno chvíľu potrvá. Pritom hráme atraktívny hokej a sme lídrom tabuľky. Verím, že sa fanúšikovia čoskoro vrátia.”

Počas pôsobenia v KHL si Sersen so spoluhráčmi užíval kultúrne prostredie na štadiónoch bez nevraživých prejavov fanúšikov. Po návrate do Tipsport ligy sú hanlivé pokriky na belasých späť. No Sersen to čakal horšie.

„Možno som očakával, že to bude horšie. Zatiaľ sa nič extrémne nestalo, aj keď pokriky nevymizli. U rivalov v Trenčíne či Košiciach boli fanúšikovia na dobrej úrovni," vyzdvihol skúsený obranca priaznivcov "vojakov" a "oceliarov".

Sersen si želá, aby sa kultúra na slovenských hokejových "zimákoch" zlepšovala vplyvom čoho by sa podarilo na štadión pritiahnuť aj viac rodín s deťmi.

„Všetkým by nám malo ísť o lepšiu kultúru na štadiónoch. Chceme pritiahnuť rodiny s deťmi, aby ich hokej lákal a chodili radi na ligové zápasy. Predsa len aj športovci sú vzory. Nemám rád nadávanie na jednotlivých hráčov. To, že si niečo zakričí kotol proti súperovi, asi len tak nevymizne. Pokiaľ to je v rámci slušnosti, nemám s tým problém. V prvom rade by to malo byť o povzbudzovaní domáceho mužstva, aby sa fanúšikovia cítili na zápasoch komfortne.”

Chýba mu KHL, reprezentáciu neuzavrel

Čoskoro 34-ročný bek bol pri zisku posledného slovenského cenného kovu na MS (striebro v roku 2012). Od nástupu Miroslava Šatana a Craiga Ramsayho do svojich pozícií sa neobjavil ani na jednom vrcholnom podujatí. Reprezentačnú kariéru však rodák z Gelnice ešte neuzavrel.

„Oficiálne som ešte nič neuzavrel. Ak by prišla pozvánka, rozmýšľal by som nad národným tímom. Ak však nepríde, nebudem frustrovaný. Momentálne sa cítim fyzicky dobre. Nemám problém si zmerať medzinárodne sily, keby som dostal šancu. Všetko by záležalo od okolností. Keby pozvánka prišla, zhovárali by sme sa s trénerom, čo si predstavuje.”

Sersen odohral v KHL osem sezón. Pôsobil nielen v Slovane, ale obliekal aj dres pražského Leva či Avtomobilistu Jekaterinburg. Pôsobenie v najkvalitnejšej európskej súťaži vrátane náročných presunov mu chýba.

„Áno, chýba. Všeobecne som mal rád veci okolo nej. Bavili ma aj výjazdy von k súperom. Nebol to stereotypný život. Zápasy mali kvalitu. Mne sa v KHL veľmi páčilo. Hralo sa mi tam dobre.”

Sleduj účinkovanie Slovana Bratislava v našej najvyššej súťaži - Tipsport liga live!