Handzuš vyzdvihol výkon tejto trojice: Našiel tri pozitíva a jedno negatívum v našej hre

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Handzuš po prvom zápase - pochválil túto trojicu, vyzdvihol tri pozitíva a kritizuje jednu vec!

Michal Handzuš hodnotil výkon slovenskej reprezentácie po úvodnom vystúpení na MS vo Fínsku proti Francúzsku (4:2). Vyzdvihol trojicu hráčov - brankára Patrika Rybára, útočníkov Juraja Slafkovského a Tomáša Tatara.

Našiel tri pozitíva, na ktorých náš tím v ďalšom priebehu turnaja môže stavať.

Ofenzíva


„Pozitívom je to, že nám dobre fungovala ofenzíva. Strelili sme štyri góly a vedeli sme sa dostávať aj do dobrých šancí," hodnotil Handzuš pre šport.sk.

Presilovky


Prvá presilová hra Slovákov na MS 2022 skončila gólom, keď sa presadil kapitán Tomáš Tatar.

„Presilovky sme dnes hrali celkom dobre. Možno sme iba mali o niečo viac strieľať. Inak sme si to dobre rozhadzovali a bolo vidieť, že chalani majú dobre nacvičené to, čo chcú hrať."

Diváci


Obrovská podpora slovenských fanúšikov bola zreteľná. V ďalšom priebehu turnaja sa určite môžu chlapci spoľahnúť na fantastických divákov.

„Áno, bolo vidieť, že priamo na mieste bolo veľa slovenských fanúšikov. To iba dokazuje, čo pre nás Slovákov znamená hokej. Je to náš národný šport a ľudia sa neboja vycestovať do zahraničia na svetový šampionát a aj takýmto spôsobom povzbudiť našich chlapcov. Bolo skvelé vidieť tú podporu a určite to pomohlo aj chalanom na ľade."

No neboli to len pozitíva, čo si v prvom stretnutí všimol Michal Handzuš. Našiel aj jedno negatívum, na ktorom treba výrazne zapracovať, ak chceme byť v ďalšom priebehu turnaja úspešní.

„Negatívom bola na druhej strane naša defenzívna činnosť. V obrane sme vyrobili niekoľko chýb.  Nemci budú určite ťažším súperom ako Francúzi. To znamená, že najmä vzadu budeme musieť hrať oveľa disciplinovanejšie. Kľúčom k úspechu teda bude v prvom rade to, aby sme dobre bránili," avizuje Handzuš pred súbojom s Nemeckom.