Handzuš: Tvárime sa, že sa nás nič netýka a neustále myslíme len sami na seba

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Michal Handzuš verejne prehovoril o rozhodnutí odísť so SZĽH.

Michal Handzuš sa rozhodol odísť zo SZĽH v reakcii na rozhodnutie väčšiny Výkonného výboru o tom, že slovenskí hokejisti pôsobiaci v KHL môžu naďalej reprezentovať.

Slovensko má spomedzi krajín Európskej únie najviac hráčov v KHL (8) a je vôbec prvou krajinou z EÚ, ktorá povolila hráčom z KHL reprezentovať. Nepridala sa k Švédsku, Fínsku, Lotyšsku, Česku a Francúzsku.

„Mali sme ukázať, že rozumieme, že sú aj dôležitejšie veci ako šport a hokej, že pre nás existujú aj iné hodnoty, ako najlepšie umiestnenie za každú cenu. Namiesto toho sa tvárime, že sa nás nič netýka a neustále hovoríme, že by sme mali myslieť najmä na seba. Nevyužili sme príležitosť posilniť hodnotové ukotvenie slovenského hokeja, čo ma mrzí," reagoval Handzuš pre Denník Šport na svoje rozhodnutie odísť zo SZĽH.

Ako bývalý profesionálny hokejista Handzuš dokáže pochopiť hráčov, ktorí podpisovali v KHL. Ale na druhej strane je v súčasnej situácii vo svete neprípustné, aby obliekali národné farby.

„Dokážem pochopiť, prečo sa hráči rozhodli podpísať zmluvu v KHL. Na druhej strane som pevne presvedčený, že ich toto rozhodnutie v momentálnej situácii diskvalifikuje na post reprezentanta Slovenska. V momentálnej situácii považujem za neprípustné, aby Slovensko reprezentovali hráči z ligy, ktorá je propagandou režimu zodpovedného za vojnové zločiny na Ukrajine."