Handzuš: Práca generálneho manažéra by ma lákala, ale...

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Michal Handzuš priznáva, že práca generálneho manažéra slovenskej reprezentácie by ho lákala.

Po tom, ako sa Miroslav Šatan stal novým prezidentom SZĽH zostal uvoľnený post generálneho manažéra reprezentácie. Spomína sa niekoľko kandidátov. Žigmund Pálffy povedal, že sa na túto prácu príliš necíti, nakoľko má rád ofenzívne typy hráčov a podľa neho napríklad Michal Handzuš má lepší cit na vyváženejší výber hokejistov.

Handzuš netají, že by ho práca generálneho manažéra bavila, ale.. „Lákalo by ma to, ale nedá sa robiť všetko naraz. Viac ma oslovuje momentálne mládež. Skôr sa vidím v tom," prezradil Handzuš pre šport.sk.

V poslednom období sa množia reči o tom, že "zlatí chlapci" sa hrnú do popredných funkcií príliš skoro, bez adekvátnych skúseností. Podľa Handzuša je to potrebné, aby bola zachovaná vyváženosť odvahy mladších funkcionárov so skúsenosťami a rozvahou tých starších.

„Nikdy som nepovedal, že viem všetko a ani nikto z nás, uvidíme o tri roky. Všetci budeme len súčasťou systému, aj vo výkonnom výbore sú ľudia, ktorí pracujú pre slovenský hokej dlhodobo. Vždy je dobré mať rôznorodosť. Mladšia, odvážnejšia krv sa nebojí zmien a staršia to môže mierne brzdiť. Ak sa nájde zdravá rovnováha, bude to fungovať. Je to podobné ako v hokejovom kolektíve.”

Michal Handzuš sa v pozadí slovenského hokeja pohybuje už niekoľko rokov. Začínal už v posledných rokoch aktívnej kariéry. Na domácich MS vykonával funkciu špeciálneho asistenta trénera Craiga Ramsayho. Nedávno bol zvolený do výkonného výboru. Berie to ako veľký záväzok.

„V prvom rade to beriem s pokorou, očakávania budú veľké. Chcem najmä pomôcť klubom. Ako povedal Miro Šatan - zväz nemusí byť silný, potrebujeme silné kluby, aby nemysleli iba na prežitie, ale aj na rozvoj. Zväz nemôže urobiť všetko, ale bude sa hľadať čo najefektívnejší systém. Štruktúru sme za dva roky utvorili, teraz ju musíme potvrdiť, aby priniesla ovocie. Potom bude náš hokej dobrý.”