Golonka o Réwayovi v Košiciach: Talent storočia, nový Golonka, no teraz mi je z neho do plaču!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Jozef Golonka sa vyjadril na adresu príchodu Martina Réwaya do HC Košice. Mal byť nový Golonka, teraz je mi z neho do plaču!

Ďalšia šanca. Ďalší pokus o reštart. Martin Réway a HC Košice sa dohodli na spolupráci. Hráč aj klub sa nachádzajú v náročnej situácii a môžu si vzájomne pomôcť.

„Martin Réway nás sám kontaktoval a prejavil záujem hrať a pomôcť Košiciam. Po rozhovore s ním sme sa rozhodli dať mu šancu. Stále veríme, že pokiaľ bude Martin zdravý, môže nášmu tímu výrazne pomôcť. Jeho individuálne schopnosti sú stále na vynikajúcej úrovni a napríklad spolu s Mišom Chovanom môžu vytvoriť veľmi silnú útočnú dvojicu, ktorá by mohla byť postrachom všetkých súperov. Jedná sa asi o jednu z jeho posledných šancí a ja verím, že nás nesklame a pomôže nám v tejto ťažkej dobe, ktorou naša organizácia prechádza," vyhlásil na margo novej posily športový riaditeľ "oceliarov" Jan Šťastný pre oficiálne klubové stránky.

Réway sa trápi od problémov so srdcom, po ktorých vynechal celú sezónu 2016-17. V minulej sezóne sa skúšal chytiť v Jágrovom Kladne a tiež v Poprade, čo sa mu čiastočne darilo - v 7 zápasoch strelil tri góly a nazbieral štyri body. Do hry však vstúpila pandémia koronavírusu a Réway nemohol nadviazať na kvalitné výkony.

Rozmýšľal o ukončení kariéry, dokonca dával hlasovať fanúšikom na svojich sociálnych sieťach, či má pokračovať alebo nie. Priznal tiež psychické problémy, aj odbornú liečbu a užívanie liekov.

Na jeho novú spoluprácu s HC Košice reagoval pre portál šport24.sk legendárny Jozef Golonka.

Chlapec by si mal v prvom rade uvedomiť, čo chce a podľa toho sa konečne aj začať správať. Odjakživa som tvrdil, že je to talent storočia a v jeho začiatkoch som dokonca vyhlasoval, že sa narodil nový Golonka. Avšak pre svoju nezodpovednosť neurobil žiadnu dieru do sveta, hoci si dovolím tvrdiť, že mal na to, aby bol najlepší hráč v Európe a určite jedným z najlepších v NHL."

Čiastočne mi pripomínal Ľuba Višňovského, lenže pozrite, kam to vďaka enormnej vôli dotiahol Ľubo a kam Réway! Priznám sa, že je mi z toho až do plaču."

Čo sa týka jeho nového angažmánu v Košiciach, samozrejme, že mu prajem, aby mu vyšiel, no myslím si, že to bude mať sakramentsky náročné. Keď sa prednedávnom nechytil pri Jágrovi v Kladne, tak kde sa už chce chytiť...," dodal Golonka.