Golonka naložil Valábikovi ako ešte nikto! Akoby zožral všetku múdrosť sveta, nech radšej ide robiť manekýna

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Golonka odmietol pozvanie do šou Boris a Brambor. Navyše poriadne naložil Valábikovi! Akoby zjedol múdrosť sveta, nech ide robiť manekýna

Šou Boris a Brambor stúpa na popularite. Nápad bývalých hokejistov Borisa Valábika a Mariána Gáboríka sa stretol s úspechom. Začínali so svojou šou ako podcast. Neskôr sa dostali na obrazovky verejnoprávnej RTVS.

Boris Valábik sa teší zvýšenej popularite aj na sociálnych sieťach. Objavuje sa aj ako televízny analytik a spolukomentátor hokejových zápasov.

Nedávno Marián Gáborík do šou Boris a Brambor pozval legendárneho Jozefa Golonku. Odmietol. Pre ereport.sk prezradil dôvod, ktorý ho k tomu viedol.

„Do šou Boris a Brambor ma viackrát pozýval Marián Gáborík. Musel som to však odmietnuť. Absolútne sa nestotožňujem s tým, čo všetko napísal Boris Valábik vo svojej knihe a ako v nej urazil moju generáciu hráčov," hovoril Golonka.

„Odmietol som ísť do spomínanej relácie. Valábik sa o nás nepekne vyjadroval. V knihe spomína slávne mená ako Šupler, Pokovič, Filc. Na to, že v NHL strelil jeden gól, sa nemusel tak s dešpektom vyjadrovať o ľuďoch, ktorí niečo reálne dokázali."

Musíme pána Golonku opraviť. Boris Valábik počas pôsobenia v NHL nestrelil ani jeden gól. V 80 zápasoch nazbieral len sedem asistencií a 14 mínusiek. V závere aktívnej kariéry hrával v Kazachstane, Anglicku či Rakúsku.

Valábik do slovenských médií "prerazil" práve ostrou kritikou trénera Jána Filca. Jediného slovenského trénera, ktorý našu samostatnú reprezentáciu dokázal priviesť k zlatu na MS.

„Však vďaka Jánovi Filcovi sme mali zlato z Göteborgu. Ja sám som mal obrovský úspech, keď on ešte ani nebol na svete. Mal som veľké zásluhy na našich úspechoch v hokeji."

Golonka pokračoval v ostrom tóne a Valábikovi naložil ako ešte nikto. Odkazuje mu, že ťaží len zo svojho vzhľadu a prácu televízneho analytika by mal prenechať niekomu inému.

„Títo páni, ktorí boli v Kanade, akoby zožrali všetku múdrosť sveta. Mali tak dobre predsa hrať. Je to taká závisť od ľudí, ktorí nič nedosiahli a mali len dobrý vzhľad pre televíznu obrazovku."

„Ja osobne si svoju generáciu vážim. Nikdy som si nedovolil nikoho kritizovať. A keď je niekto pekný chlap, nech ide radšej robiť manekýna!"