Gernát kraľuje obrancom v českej extralige. Vyjadril sa k tomu, že ho do reprezentácie ešte nezavolali

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Je najproduktívnejší obranca v českej extralige. Martin Gernát napriek tomu v tejto sezóne ešte reprezentačný dres neobliekol.

Martin Gernát prežíva zatiaľ najúspešnejšiu sezónu seniorskej kariéry. V drese "oceliarov" z Třinca nazbieral v 27 zápasoch na obrancu skvelých 21 bodov. Vedie bodovanie obrancov českej extraligy. Paradoxne, napriek tomu pozvánku do reprezentácie v tejto sezóne ešte nedostal. Chýbal na Nemeckom i Švajčiarskom pohári.

„V reprezentácii sú chalani, ktorých chcú kompetentní vidieť. Ja musím výkonmi ďalej dokazovať, že si miestenku zaslúžim a ak šanca príde, budem musieť ukázať, že som si ju vybojoval právom. To je však predčasné. Sústreďujem sa na klub a ak ma v budúcnosti z reprezentácie oslovia, poteším sa," snaží sa Gernát zachovať pozitívny postoj aj napriek tomu, že ho reprezentačná pozvánka obchádza.

Účastník svetového šampionátu z roku 2017 prezradil aj čomu pripisuje, že sa mu v aktuálnej sezóne nadpriemerne darí.

„Hlavne dostávam veľa priestoru. Doteraz bolo asi len šesť zápasov, v ktorých som nehral presilovky. Pokiaľ ich hrám, body tam naskakujú. Hrá sa mi naozaj veľmi dobre a cítim sa fajn aj preto, že v tíme som druhý rok, takže chalanov už poznám. Káder sa veľmi neobmenil, základ zostal pokope a možno sa ešte doplní," vyjadril sa pre čas.sk.

Gernát nastupuje v českej extralige proti mnohým kvalitným útočníkom a má tú česť brániť aj legendu svetového hokeja Jaromíra Jágra, majiteľa a oporu "rytierov" z Kladna.

„Je to celosvetová legenda a je obdivuhodné, ako dokáže vo svojom veku hrať. Hokeju obetuje strašne veľa a zväčša kam s Kladnom pricestuje, štadión je vypredaný. Ľudia si ho všade vážia a tešia sa, že ho môžu ešte vidieť v akcii. Hral som proti nemu v Kladne. Korčuliarsky je už, samozrejme, trošku pomalší, nemá už 30 ani 25. Sila a prihrávka, čo ho vždy zdobilo, mu však zostali. Púšťať sa s ním do pretláčania či súboja je asi zbytočné, tam ho treba brániť úplne inak ako bežného hráča. Je špecifický svojou silou, vďaka ktorej dokáže súboje stále zvládať. Stavbu tela má obrovskú!," pochválil Gernát 47-ročného člena elitného Triple Gold Clubu.